Skvělý vstup do utkání s Přerovem zajistil juniorům 4 body

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 16.11.2018

Vsetínský juniorský celek si během prvních patnácti minut zápasu proti Zubrům dokázal vybudovat tříbrankový náskok, i když k němu možná nevedla až tak obvyklá cesta. Po Vašenkově brance se totiž Jindra trefil v oslabení a Klímek přidával třetí přesný zásah z trestného střílení, které bylo nařízeno po faulu na Vašenku. Přerov však nepotřeboval mnoho času na to, aby snížil. Vyrovnat se mu ale nepodařilo ani jednou a i z nadstavby brali bod, zásluhou úspěšného nájezdu Jakuba Jenáčka, Valaši. Utkání bylo úspěšné i pro Šimona Jenáčka, jenž vsítil dva góly.

DHL Extraliga juniorů - 17. kolo - 1. část pá 16.11.17:30
HC ZUBR Přerov
5:3(3:2, 1:0, 1:1 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky:7. Vašenka (Lašák, Jenáček J.), 13. Jindra, 15. Klímek (TS), 38. Jenáček Š. (Klímek, Jenáček J.), 47. Jenáček Š. (Jindra, Lukačka), rozh. náj. Jenáček J. – 18. Indrák (Zmeškal, Mašín), 19. Paťava (Krátký, Gréč), 48. Takáč (Hradil, Dobša). Rozhodčí: Škach - Novák, Kurtin. Vyloučení: 8:6+ Jindra (VSE) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 128. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Jenáček J. – Jindra, Klímek, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel.
HC ZUBR Přerov: Šimonů – Kopeček, Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka – Dobša, Hradil, Borot, Indrák, Krátký, Paťava, Zmeškal, Tarnoczy, Mašín, Kleniar, Pěcha.

Už v první minutě došlo k vyloučení hráče z Přerova, a Vsetín se tak ocitl v přesile. Toho využil Jenáček, kdy se dostal za přerovskou bránu, vyslanou nahrávku však nikdo nechytil a puku se zmocnili hosté. Další příležitost měl Lašák, který jel sám na soupeřovu bránu, ale aktivní přerovská obrana se mu postavila do cesty a kotouč si získala na svou stranu. V 7. minutě se už domácímu Vsetínu podařilo vstřelit první gól tohoto zápasu, který patřil Janu Vašenkovi. V 10. minutě se opět dostalo na vyloučení, tentokrát však v domácím týmu. Sotva se vyloučený Frimel vrátil na led, putoval na trestnou lavici opět hráč Vsetína, Vašenka. Přerov však 4 minutové přesilové hry nijak nevyužil.

Zato Valachům se i v oslabení podařilo připsat na své konto jeden gól. Zaváhání přerovského brankáře využil Lukáš Jindra, který tak zvýšil rozdíl na 2:0. V 15. minutě došlo na trestné střílení za faulovaného Vašenku. Na branku hostů jel kapitán Daniel Klímek, který přerovské gólmana zmátl a vystřelil na pravou tyčku. Minutu nato byli vyloučeni dva hráči, každý z jednoho týmu. Po jejich návratu zpátky na led se Zubři vzpamatovali a konečně se jim podařilo vstřelit jejich první gól v zápase, a to střelou Daniela Indráka. Na konci 19. minuty se Přerov opět radoval z dalšího gólu, tentokrát od Daniela Paťavy. Do kabiny se tak odcházelo s jednobodovým náskokem Vsetína.

Po začátku druhé třetiny se k puku dostali domácí a vyjeli na soupeřovu branku. To se mu však nepovedlo a hosté se vrhli na branku Vsetína. Ve 24. minutě puk vyletěl ze vsetínského útočného pásma rovnou na Málka, který však puk jen odstrčil stranou. To se domácím nelíbilo a rozjeli se proti brance Šimonů, ten se pokusil střelu zachytit do lapačky, ale kotouč mu z ní vyletěl za bránu. Ve 26. minutě se hosté dostali do přesilovky. Valachům se však úspěšně podařilo chránit svou bránu, a tak neměli Zubři šanci skórovat. Když byli domácí v plném počtu, tak se puku zmocnili hosté, Vsetín si ho však vzal zase zpátky.

V 30. minutě se Vsetín na malou chvíli ocitl v přesile 4 na 3, neměl ale dostatek času toho využit, protože to už byla mužstva opět vyrovnaná. Dvě minuty nato se na trestnou lavici dostali hned dva hráči Vsetína, všechny trestné minuty dostal Jindra, ten si odseděl deset minut, 2 minuty za něj odpykal Zeman. V 34. minutě dostal Klímek výbornou přihrávku od Ondračky, nebýt přerovské obrany, která se nahromadila před bránou a špatného zamíření, mohli domácí navýšit rozdíl mezi nimi a Přerovem. Došlo na několik dalších vyloučení, než se Šimonu Jenáčkovi podařilo skórovat a dostat tak Vsetín do dvoubodového náskoku. Do konce třetiny na vyloučení naštěstí už nedošlo.

Po rozehrání ve třetí třetině se k buly dostali hosté, kteří se okamžitě rozjeli na vsetínskou bránu. Málek se pokusil kotouč zachytit do lapačky, to mu však nevyšlo a puk se opět dostal do rukou hostů. V 45. minutě se Vsetín snažil skórovat, ale kvůli špatným střelám se ani jednou netrefili. Teda ne tak docela. Šimon Jenáček přidal svou druhou trefu v utkání, když se napřáhl od modré a jeho střela přeskočila rameno gólmana Zubrů. Tříbrankové vedení Vsetínu nevydrželo dlouho, jelikož už o minutu později se z velmi podobné situace trefil hostující bek David Takáč. Ten však na rozdíl od Jenáčka mířil do spodních pater soupeřovy branky. Do konce třetí třetiny se již nic významného nestalo a následovala nadstavba. V prodloužení měli více šancí domácí, avšak štěstěna se k nim přiklonila až v nájezdech, kde se jako jediný trefil Jakub Jenáček.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Měli jsme hodně dobrý vstup do utkání, letos asi nejlepší. Vedli jsme 3:0 a soupeře jsme hodně přehrávali. Pak jsme trošku, asi na 5 minut, vypnuli. Byla tam hra 4 na 4, dostali jsme góly na 3:1 a 3:2, náš výkon šel dolů. Musím ale říct, že ve 2. třetině jsme se toho zase dobře chopili a dali důležitý gól na 4:2. Po zbytek zápasu jsme si to pohlídali. Odehráli jsme opravdu slušné utkání. Teda až na pár výpadků, které jsou spojené hlavně s vyloučeními, která nás trápí celou sezónu. Dneska tam zas máme nějakých 26 trestných minut, celkově je to nejvíc v extralize, takhle to dál nejde. To si musíme uvědomit. Jinak dalším pozitivem je to, že jsme Přerov porazili i v nájezdech. Musím pochválit Kubu Málka, který do toho naskočil, když je David Sachr nemocný, všechny nájezdy vychytal a předvedl velmi slušný výkon.