Bídné přesilovky stály Vsetín body

Aleš Koňařík • 16.11.2001

V s e t í n – Sice v plné síle, přesto jen remíza po nepřesvědčivém výkonu především v útočné fázi hry. Domácí museli navíc dotahovat dvoubrankovou ztrátu. Poslední Kladno vyrukovalo na Vsetín s aktivním forčekingem a důraznou obrannou hrou prakticky vymazalo vsetínské útočníky z ledu. Domácí výběr opět trápily přesilovky, z dvanácti pokusů se prosadili pouze jednou, a to ještě po náhodném odrazu od hokejky kladenského obránce.

- 22.kolo pá 16.11.17:00
Rytíři Kladno
2:2
25. Demel (Vaic), 58. Vaic - 2. Skuhravý (L. Svoboda, Geffert), 24. Skuhravý (Geffert, L. Svoboda). Třetiny: 0:1,1:1,1:0 - 0:0. Rozhodčí: Souček - Bláha, Šatava. Vyloučení: 4:12. Využití: 1:0. Diváci: 3010.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Němec (41. Vašut), Štrbák, Kuboš (41. Spitzer), Hriňa, Polák, Šafařík - Kotásek, Vlach, Demel - Veselý, Hudler, Streit (21. Vampola) - Kucharczyk, Vaic, Sochor (41. P. Beránek)
Rytíři Kladno: Orct - Kruliš, Dlouhý, Kříž, Skrbek, Skuhrovec, D. Patera - R. Kysela, Hořava, Klimt - L. Svoboda, Skuhravý, Geffert - Havel, L. Vlček, Plekanec, od 21. navíc Horna, Ibl, P. Sedlák

Nevydařený úvod ovlivnil mdlý výkon vsetínských v první třetině zápasu s Kladnem. Kolem netečného obránce Kuboše hladce projel kladenský forvard Skuhravý první střelou na branku překonal uzdraveného gólmana Biegla. Korigovat mohl vzápětí Veselý, stahovačkou si položil beka, puk ale skončil na tyčce Orctovy branky. Domácí se obtížně dostávali do tempa, nedůraznou obranou se nebezpečně probíjel Plekanec, po něm osamocen najížděl na Biegla i Robert Kysela. Vsetínští se nechytili ani při přesilovkách, s málo nebezpečnými a málo četnými střelami neměl Orct mnoho práce.

Vsetínští trenéři sice zamíchali sestavou, místo Streita dostal šanci Vampola, úspěch se dostavil pouze dílčí. Nejprve měli důvod k radosti hosté, z důrazné práce Gefferta za brankou vytěžil druhý gól Skuhravec. Vsetínská odpověď přišla vzápětí, z voleje napálil odražený puk Demel a trefil se přesně. Znovuzrozena aktivita domácích přinesla plody v podobě pěti po sobě jdoucích přesilovek. Výsledek byl ale tristní: pár ran od modré, zato dvě vyložené šance dobře napadajícího Kladna. Ibl trefil tyč, Kyselovu teč pak pokryl Biegl.

Ve snaze po vyrovnání došlo k dalším změnám v mužstvu, do hry se dostal Beránek a Spitzer, ale od dalšího úspěchu zrazovala vsetínské mizerná koncovka. Vrcholem byla promarněná, více než minutová, dvojnásobná početní výhoda. Kladenským mohl zajistit zisk tří bodů Plekanec, ale ze dvou metrů napálil neposedný puk vysoko nad. Domácí se nakonec vytouženého vyrovnání dočkali, ač ne přímo vlastní zásluhou. Hokejisté Kladna se zřejmě již nadále nedokázali dívat na bezzubost vsetínských přesilovek a tak si jeden s obránců srazil do vlastní branky Vaicem nahozený puk. V prodloužení pak už s bodem smířená mužstva nepředvedla nic zásadního.