Na závěr roku remíza s Kladnem

ČTK • 30.12.2001

KLADNO 30. prosince (ČTK) - Hokejisté Kladna potřetí v letošním ročníku extraligy remizovali se Vsetínem. Vsetín v Kladně sice dvakrát vedl, ale Středočeši náskok soupeře vždy smazali a duel skončil i po prodloužení remízou 2:2.

- 35.kolo ne 30.12.17:30
2:2
16. Gardoň (J. Dlouhý), 52. Geffert (Skuhravý) - 2. Vlach (Hriňa), 48. Vaic. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 - 0:0. Rozhodčí: Venglář - Křivský, Kostka. Vyloučení: 10:11, navíc Gardoň - Polák oba 5 min. + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1804.
Rytíři Kladno: Horčička - Skuhrovec, Chatrnúch, J. Dlouhý, Kruliš, Hájek, Cartelli - L. Svoboda, Skuhravý, Geffert - Horna, Gardoň, Klimt - R. Kysela, Havel, J. Kameš - Kalla, 30. navíc Sedlák
VHK ROBE Vsetín: Pešat - Němec, Hriňa, Kuboš, Vašut, Spitzer, Polák (21. Šafařík)- Kotásek, Vlach, Demel - Vaic, Veselý, Valko - Kucharczyk, Streit, Vampola.

Hosté se z první střely ujali vedení, když nikým neatakovaný Vlach lehce překonal Horčičku. Pak oba týmy předváděly spíše urputný boj než pohledný hokej. Oboustrannou mizérii utnul až po čtvrt hodině hry Vampola, ale v samostatném úniku na Horčičku nevyzrál. V následné šanci strhl vsetínský Kuboš rozjetého Kyselu, postižený však při exekuci z trestného střílení trefil jen tyč Pešatovy svatyně. Za další minutu se už kladenští radovali, když zmatku ve skrumáži před hostující svatyní využil Gardoň. Tentýž hráč byl o pár vteřin později společně s hostujícím Polákem po vzájemné rvačce vykázán předčasně pod sprchy.

I druhá část vyzněla spíše pro hosty, kteří na rozdíl od domácího mužstva alespoň chvílemi předváděli kombinační hokej, z něhož vyplynulo několik příležitostí. Kotáskův únik však Horčička zmařil, lapil i dělovku Spitzera, který v závěru třetiny chytře tečoval Kubošovu ránu od modré, ale kladenský gólman byl opět pozorný. Domácí vyjma Hájkovy pološance a Kyselovy rány soupeře neohrozili, nedokázali zužitkovat ani půlminutovou dvojnásobnou přesilovku.

Úvod posledního dějství byl přehlídkou kladenských promarněných šancí. Nejprve Kysela nevyužil ideální Klimtovu přihrávku zpoza branky, vzápětí na Pešata nevyzrál ani Svoboda, a tak se radovali hosté. Domácí Kysela totiž v přesilovce ideálně "namazal" Vaicovi a ten vymetl levou šibenici Horčičkovy branky. Středočeši se dlouho utápěli v beznaději a marnosti, ale když vsetínští zadáci zapomněli na obranné modré pokrýt Gefferta, který jel po Skuhravého kolmici sám na Pešata, bylo vyrovnáno. Domácí mohli dokonce vyhrát, ale Skuhravý ve stoprocentní šanci minul odkrytou branku. Horčička pak ještě kryl nájezd Veselého, v prodloužení sice měly oba týmy výhodu přesilovku, ale rozhodující gól nepřišel.

Jaromír Šindel (Kladno): "Měli jsme katastrofální začátek, po němž nás podržel brankář Horčička. Hra byla ovlivněna častým vyloučením na obou stranách. Na přelomu roku bychom chtěli kádr stabilizovat a doplnit, protože zápasů ubývá. Rozhodně se však ještě naděje na záchranu nevzdáváme."

Jan Neliba (Vsetín): "Převládalo více bojovnosti než pohledné hry. Nikdo nemá herní tempo, což se projevilo. Myslím, že dva zápasy mezi svátky se vůbec neměly hrát."