Biegl vychytal první nulu

Aleš Koňařík • 08.02.2002

V s e t í n - První vychytanou nulou v sezóně korunoval gólman Biegl svůj bezchybný výkon a dopomohl tak Vsetínu k výhře 2:0 nad posledním Kladnem. Tímto vítězstvím získali vsetínští definitivu: ani při souhře všech okolností už nespadnou na poslední místo. Urputný zápas přinesl spoustu trestů, žádný z týmu však nezaznamenal v početních výhodách úspěch.

- 48.kolo pá 8.2.17:00
2:0
21. Luža (Demel, Vlach), 31. Veselý (Šafařík, Kotásek). Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0. Rozhodčí: Venglář - Šimůnek, Chytil. Vyloučení: 8:12. Diváci: 3189.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Polák, Frolo, Luža, Němec, Šafařík, Spitzer - Vampola, Vlach, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Kotásek, Veselý, Valko.
Rytíři Kladno: Orct - Kříž, Dlouhý, Cartelli, Toman, Kruliš, Hájek, Skuhrovec, Skrbek - Klimt, Gardoň, Havel - Geffert, Skuhravý, L. Svoboda - R. Kysela, Kalla, Jiří Kameš - Hořava, Plekanec, Horna.

V divácky poměrně atraktivní první třetině nechyběla mužstvům rychlost, nasazení a hlavně ze strany o každý bod bojujícího Kladna i patřičný důraz. Nad střelci obou týmu však čněli brankáři. V úvodu protáhl Orcta v pohodě hrající Vlach, Biegl na druhé straně vychytal jedovku Plekance a ránu Dlouhého. Kladno hrálo třikrát v oslabením, pohříchu v jediné vážnější šanci Vsetína mířil Němec nad. I hosté si během přesilovky vypracovali příležitost ke skórování, Kysela však zblízka trefil jen Bieglovu hruď.

Střelecký účet duelu otevřel hned z kraje třetiny šťastnou ranou Luža, pro kterého to byl premiérový gól ve Vsetínském dresu. Hosty inkasovaný gól nabudil, jenomže při cestě za dobytím Bielgovy branky tápali. Kysela opět prohrál souboj s Bielgem, když v brejku nepropálil jeho betony. Zato jemná teč Veselého už si cestu za Orctova záda našla. Soupeř poněkud znervózněl, ve snaze o větší aktivitu fauloval. Vsetín ale odehrál početní výhody hodně lehkovážně.

Plných 45 minut čistého času trvala závěrečná část zápasu, rozhodčí Venglář rozdal deset menších trestů a utkání se tak po kouscích dralo kupředu. Ve 47.minutě byl v jasné šanci zahákován Kotásek, nařízené trestné střílení však neproměnil. Při zoufalém tlaku Kladna podržel Vsetín Biegl. Pacifikoval Gardoně v brankovišti, a zastavil i další nájezd velmi agilního Kysely. Krátká power-play už na výsledku utkání nic nezměnila.

Zdislav Tabara (Vsetín): "Vyšel nám začátek, kdy Kladno hrálo hodně ustrašeně. Za stavu 2:0 jsme však zbytečně čekali na tlak soupeře, stáhli se do obrany a dali Kladnu více prostoru. Biegl nás však podržel a především díky němu jsme výsledek udrželi."

Jaromír Šindel (Kladno): "V úvodu zápasu jsme pokračovali ve strašném výkonu z domácího ledu. Začali jsme hrát až od poloviny druhé třetiny, ovšem protože hráči neproměňovali šance, prohráli jsme právem."