Na Kladně se zrodila remíza

Tomáš Diblík, ČTK • 30.09.2001

K l a d n o - Po remíze 1:1 si vsetínští hokejisté odvážejí z kladenského ledu cenný bod, který hostujícímu celku vystřelil ve 44.minutě obránce Kuboš. Vsetín však v zápase přišel o křídelníka Streita, který byl ve druhé třetině tvrdě hraného utkání odnesen z ledu na nosítkách a jeho místo tak musel zaujmout Petr Žajgla.

- 9.kolo ne 30.9.17:30
1:1
22.Vlček (Havel) - 44.Kuboš (Demel,Vaic) Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:0 Rozhodčí: Souček - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 3406
Rytíři Kladno: Horčička - Kruliš, Dlouhý, Kříž, T. Kaberle, Boháček, Hájek - Kysela, Gardoň, Klimt - L. Svoboda, Skuhravý, Geffert - Havel, Plekanec, L. Vlček - P. Sedlák, M. Hořava, Horna.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Polák, Hriňa, Kuboš, Štrbák, Němec, Spitzer - Vaic, Vlach, Demel - Veselý, Burger, Streit (37. Žajgla) - J. Lang, Hudler, Kucharczyk.
KLADNO 30. září (ČTK) - Do role specialisty na hru v nastaveném čase se pomalu začínají pasovat kladenští hokejisté, kteří proti Vsetínu dotáhli do prodloužení už čtvrté utkání v řadě. Nakonec se oba týmy rozešly dělbou bodů, což domácí může trochu mrzet, neboť proti úřadujícímu mistrovi sehráli více než vyrovnanou partii.

Od úvodních minut se hrálo bojovně, s rychlými protiútoky do pozorných obran a jedinou gólovou šanci měl v úvodní třetině bývalý kladenský hráč v dresu zelenožlutých Burger. Ve druhé dvacetiminutovce se hned v úvodu trefil domácí Vlček, který předvedl ukázkovou kličku do protipohybu hostujících obránců a přesnou střelou po ledě překonal brankáře Biegla. V polovině utkání, kdy hosté přeci jen přidali na tlaku, se domácí bránili 14 sekund přesilové hře pět ku třem, ale dokonalý zámek hostí v podání Vlachova útoku zůstal bez odezvy.

Kladenští se ubránili a vzápětí měli šanci zvýšit Svoboda a Geffert, ale brankář Biegel byl na místě. Vzrušení přinesla 34. minuta, kdy po skrumáži za svojí brankou byl neúmyslně zraněn Streit. Po chybě kladenského Klimta spálil Vaic stoprocentní šanci, když z jednoho metru nepřekonal brankáře domácích Horčičku, a v samotném závěru třetiny po další chybě domácí obrany Hudler trefil pouze betony kladenského gólmana.

Do závěrečné třetiny už kladenští trenéři nenasazovali čtvrtý útok a ve 44. minutě vyrovnali hosté střelou od modré, jejímž autorem byl Kuboš. To si jinak skvělý Horčička v domácí brance vybral jedinou slabou chvilku. Se závěrečnými minutami narůstalo drama, přišla i vyloučení, ale v normálním čase již gól nepadl. V prodloužení se naskytla domácím jedinečná šance poté, co byl vyloučen Hudler, ale přesilovku čtyři na tři již nedokázali brankově využít.

Zdislav Tabara (Vsetín): Přijeli jsme si na Kladno pro bod a s jeho ziskem jsme maximálně spokojeni. Ze začátku byla snaha nepustit Kladno do šancí a tato taktika se nám dařila. Od druhé třetiny se hra začala kouskovat, což nám vyhovovalo. V závěrečné části jsme nejprve vyrovnali a poté hráli to co potřebovali. Nejsem ovšem spokojen s naší hrou v přesilových hrách.

Miroslav Hořava (Kladno): Na hráčích byla patrná únava z předchozích kol, program je nahuštěný. I přes to jsme podali vynikající výkon. Nejsme ale moc spokojeni s remízou. Musím pochválit gólmana Horčičku, který výborně zaskakuje za zraněného Orcta.