Dorost dvakrát vyrovnal. Ani to na Draky nestačilo

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 16.11.2019

Zápas ještě ani pořádně nezačal a Nešpůrek už musel lovit puk ze své sítě, když se hosté prosadili po 12 sekundách od úvodního vhazování. Do konce první třetiny Draci své vedení ještě navýšili. Adámek s Kočím se oba prosadili během 26. minuty zápasu, ale Šumperk si vedení dokázal vzít zpět. Vsetín dotahoval i herním projevem¨, ale ve skóre byli o krok napřed hosté, což potvrdili i v závěru utkání.

ELIOD Extraliga dorostu - 16.kolo so 16.11.12:00
HK MD Šumperk
3:5(0:2, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 26. Adámek (Babeliak), 26. Kočí (Tobola), 49. Babeliak (Adámek, Kunst) – 1. Fibigr (Kučera), 7. Kareš (Fibigr, Kučera), 33. Kučera (Kareš), 54. Trögner (Kučera, Koutecký), 59. Minařík. Rozhodčí: Goňa – Kociňák, Pospíšil. Vyloučení: 8:9 + Ryšavý (ŠUM) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 146. Střely na branku: 20:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek – Šedlbauer, Velikovský, Kočí, Fojtík, Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Rigo, Babeliak, Tobola, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Jurek.
HK MD Šumperk: Ryšavý – Seidenglanz, Minařík, Slabý, Kareš, Netolický, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Šucha.

První gól zápasu padl po 12 sekundách, kdy se ihned po buly Šumperští rozjeli proti domácí bráně a střelou Jiřího Fibigra se dostali do vedení. Vsetínští se občas dostali do útoku, byli však pokaždé vytlačeni Draky zpátky do obranného pásma. V 7. minutě Šumperk navýšil svůj náskok v přesilovce střelou Antonína Kareše, který se ocitl sám před Nešpůrkem. Hostům se dařilo vyvíjet na domácí celek velký nátlak, díky kterému se drželi především v útoku.

Na začátku druhé poloviny třetiny došlo na několik vyloučení, hlavně na straně Draků, domácím se však ani přesto nepodařilo prosadit. Od 16. minuty bylo vidět Vsetín častěji v útočném pásmu, ale žádné z naskytnutých šancí se jim nepodařilo využít. Chvilku před koncem periody se Draci dostali před Nešpůrka, ten ale nemusel nijak zasahovat díky podpoře svých spoluhráčů.

Na začátku druhé třetiny se celky přetahovaly o puk, až se nakonec ve 26. minutě podařilo Vsetínu prosadit hned dvakrát. Autorem první gólu se stal Matyáš Adámek, jehož gól v přesilovce nakopl celý tým a o půl minuty později se prosadil i Václav Kočí pod horní tyč brány. Vsetínští, nabuzení vyrovnaným skóre, začali vyvíjet větší nátlak na hosty, Ryšavý v bráně se toho však nezalekl.

Ve 33. minutě se Šumperk opět dostal do vedení, když Jan Kučera dostal nahrávku do mezikruží, odkud mu stačilo pouze poslat přesnou střelu za Nešpůrkova záda. Obě mužstva se i nadále dostávala do šancí, které však skončily mimo bránu soupeře. Ke konci třetiny se Vsetín ocitl v oslabení, kterého se Šumperku nepodařilo využít.

Přesilové hry na začátku třetí třetiny se domácímu celku nepodařilo využít, kvůli nepřesným nahrávkám a střelám na bránu, a skvělé práci Ryšavého v bráně. V 49. minutě bylo vyrovnáno, kdy se od levého kruhu prosadil Boris Babeliak. Poté se hosté dostali do početní výhody, které se jim nepodařilo využít. Nakonec byl vyrovnaný stav na počátku druhé poloviny periody změněn ve prospěch Šumperku, střelou Matěje Trögnera od pravého kruhu.

Chvíli nato byli domácí opět v oslabení a Draci se toho pokusili využít, vsetínská obrana jim v tom, ale pokaždé zabránila. V 59. minutě si domácí vzali oddechový čas, aby si promysleli taktiku nadcházející přesilové hry. Na střídačce zůstal Nešpůrek a domácí hráli v šesti a z druhé strany plochy prosadil do prázdné brány Tomáš Minařík.

Miroslav Barus (VHK ROBE Vsetín): Do utkání jsme vstoupili velice špatně, hned s prvním rozehráním jsme jim darovali puk, čehož soupeř využil. Vzápětí tam měl další šance a dal na 2:0. Ve druhé třetině jsme to zvedli, ale bohužel chybou ve třetí třetině, kdy hráči odjeli od puku a nechali ho tam ležet, jsme ten zápas prohráli. Power-play jsme zkusili, ale nevyšlo to.