Kleslovy pěsti nevybojovaly vítězství nad Plzní

Aleš Koňařík • 16.11.2004

V s e t í n – Jedna výtečná třetina byla na úspěch v zápase s Plzní málo. Vsetín, který po zoufalé první části prohrával 0:2, se přes permanentní tlak dokázal prosadit jen v jednom případě, kdy se v přesilovce trefil Tomáš Vak. Další střelec už se ve vsetínských řadách nenašel. Naopak, Plzeň ve třetí části pojistila své vítězství trefami Trnky a Matějovského a po zásluze si tak z Lapače odvezla všechny body. Bitka Klesly s Jindřichem už byla jen nic neřešícím bonbónkem.

- 22.kolo út 16.11.17:00
HC Škoda Plzeň
1:4(0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 23. Vak (Němec, Brabenec) - 5. Kudrna (Nedoma), 16. Důras (Michal Straka, Špaček), 48. Trnka (Martin Straka, Michal Straka), 55. Matějovský (Martin Straka). Rozhodčí: Jebavý - Kostka, Český. Vyloučení: 4:8, navíc Klesla a Jindřich 5. minut a do konce. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3010. střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Gřegořek, Němec, Gýna, Klesla, Frolo, Horák - Veselý, Brabenec, Somík - Zadina, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - Dubec, Pavliš, Korotvička
HC Škoda Plzeň: Pejchar - Nedoma, Trnka, Jindřich, Výborný, Výtisk, Špaček, Cartelli - Straka, Kracík, Matějovský - Paroulek, Straka J. - Cibák - Mrázek, Kudrna, Pospíšil - Míka, Michal Straka, Adamský
Umorousaný ospalý den se promítl do obrazu hry, která se v první třetině odehrávala na stadionu Na Lapači. Úvod vzal pod svůj patronát rozhodčí Jebavý, trestné lavice na obou stranách nestačily vychladnout. Do 12. minuty byl rozdán stejný počet trestných minut. Rozkouskovaná hra nenabídla mnoho pohledných okamžiků, Plzeň však už od. 5. minuty hřálo snadné vedení. Jaroslav Kudrna se ukázal být hráčem s čichem na koncovku, nejprve vypálil přes obránce a když domácí zadáci nejevili nejmenší zájem o osud vyraženého puku, dopravil jej Kudrna pohodlně za ležícího Čechmánka. Vzápětí mohl vedení hostů navýšit Důras, ke kterému se záhadně odrazil vyhozený puk, plzeňský forvard ale mířil vysoko nad horní tyčku.

Domácí tým se dostal do své první velké šance také víceméně náhodou, ve vlastním oslabení vyhazoval Němec puk o hrazení a na středu hřiště se s ním potkal střídající Selingr. V nájezdu byl ale odcloněn obráncem, takže se střelou po ledě neměl Pejchar problémy. Že ale mohou být i takové rány nebezpečné ukázala 16.minuta, kdy z nevinné akce a navíc z těžkého úhlu procedil puk mezi Čechmánkovy betony Důras. Vsetín se trochu oklepal až v závěru. Do zápasu mohl tým vrátit Demel, po předchozí Radivojevičově ráně na něj zívala odkrytá branka, kterou však domácí útočník minul.

Vsetínské vzepětí ale nebylo náhodné, což potvrdil ostrý úvod druhé třetiny. Domácí se zřejmě nadopovali živou vodou či jinými amfetaminy a byl jich najednou plný led. Vakův útok rozehrával při svých střídáních útočnou symfonii, jejíž vyvrcholením byla vyrovnávací branka v okamžiku, kdy na trestné lavici seděl Výborný. Němec nabil nejlepšímu střelci Vsetína, který dělovkou z voleje překonal plzeňského brankáře. A šance se dále hrnuly jedna za druhou: Gýna však neuspěl tváři tvář Pejcharovi, stejně jako Somík, který trefil spojnici tečky a břevna – to byly jen ty nevýznamnější akce domácího celku, který svého soupeře nepouštěl prakticky do žádných šancí. Ve druhé části se ale domácí vyrovnání nedočkali. Až když Vsetín trochu polevil z nasazeného tempa, vystrašili Čechmánka Michal Straka s Matějovským.

Kdo čekal, že Vsetín bude i v závěrečné třetině pokračovat ve svém náporu, šeredně se zmýlil. Už v přesilovce Vsetína ve 42.minutě ujel Pospíšil, byl stažen Němcem a pískalo se trestné střílení, které ovšem sám poškozený neproměnil. Litovat toho nemusel, neboť po vyšachování vsetínské obrany bratry Strakovými překonal Čechmánka ranou mezi betony Trnka. Naději mohl Vsetínu vrátit Vak, ale sám před Pejcharem neuspěl a vzápětí po další ekvilibristické akci Martina Straky dokonal plzeňské vítězství Matějovský. Rozhodnuté utkání okořenila v závěru bitka Klesly s Jindřichem, alespoň v tomto ohledu získal Vsetín vítězství.