Překvapení se v Plzni nekonalo, Vsetín opět prohrál

Aleš Koňařík, Petr Naar • 18.02.2005

P l z e ň – S osmi juniory v kádru včetně extraligového debutanta Ondřeje Hrušky prohráli vsetínští hokejisté v Plzní 6:2. Jasné vítězství Plzně se ovšem zrodilo až v závěrečné části, do té doby se vsetínští mladíci statečně drželi. Letos poprvé se do střelecké listiny zapsal Jan Korotvička, Marek Dubec ještě v začátku závěrečné části snížil na 3:2. Mezi 48. a 53. minutou však brankář Štefan Žigárdy inkasoval tři góly a domácí Lasselsberger tak utkání v poklidu dovedl do vítězného konce.

- 48.kolo pá 18.2.17:30
HC Škoda Plzeň
6:2(1:1, 1:0, 4:1)
Branky: 12. Trnka (Martin Straka, Andrašovský), 29. Cartelli (Martin Straka, Marshall), 44. Michal Straka (Duda, Marshall), 48. Michal Straka (Duda), 48. Adamský (Jindřich), 53. D. Pospíšil (D. Moravec) - 15. Korotvička (Hrabal), 45. Dubec (Jaškin). Rozhodčí: Homola, Hradil - Český, Kostka. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5927. Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.
HC Škoda Plzeň: Pejchar - Marshall, Trnka, Cartelli, Jindřich, L. Procházka, Výtisk - Duda, Martin Straka (43. Jaroslav Kudrna), Andrašovský - Paroulek (22. Kracík), D. Pospíšil, D. Moravec - Adamský, Jaroslav Kudrna (37. Michal Straka), Matějovský.
VHK ROBE Vsetín: Žigárdy - Jaškin, Frolo, M. Horák, Němec, Hrabal, Nedbálek - Dubec, Vak, Demel - R. Hruška, Selingr, Korotvička - Hruška, Havíra, R. Hubáček - Badiura.
Plzeň nastupovala do utkání jako favorit, zatímco Vsetín už boj o elitní osmičku vzdal, do Plzně přijel s tím, že už nemá co ztratit. Dvě třetiny ovšem hosté s juniory v sestavě dokázali držet krok s domácí Plzní. Po opatrném začátku, kdy se týmy příliš nehrnuly do ofenzívy, přišla první větší šance od domácích až v deváté minutě. Když Andrašovský právě skočil na led z trestné lavice, rozjeli domácí první útok na vsetínskou branku, kterou hájil Štefan Žigardy. Martin Straka a Radek Duda přepadli vsetínské pásmo a po sérii krátkých přihrávek se dostali oba dva k zakončení.

V polovině úvodního dějství dostal Paroulek přihrávku před branku. Byl tam zcela osamocen. Vystřelil, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal zvednout puk natolik, aby přeletěl klekajícího gólmana. Za pár vteřin se ale otevřelo skóre. Trnka dostal přihrávku od Martina Straky na modrou lajnu. Měl čas na přípravu, tak vystřelil svižnou střelou a rychlým švihem umístnil puk do sítě vsetínské branky.Vsetín ale neváhal s odpovědí dlouho a za tři minuty vyrovnal při Trnkově vyloučení. Hrabal dostal nahrávku na modrou a vystřelil příklepem. Pejchar jeho střelu vyrazil před číhajícího Korotvičku, pro kterého už nebyl velký problém doklepnout puk do sítě.

Na začátku druhé třetiny ještě domácí dohrávali přesilovku z první třetiny, ale za minutu a dvě vteřiny výrazněji neohrozili vsetínskou branku. Až po uplynutí přesilové výhody objel Martin Straka ve velké rychlosti branku a hned přihrával před ní do chumlu hráčů, ovšem přesně na hůl Andrašovského. Ten se však nestihl v rychlosti zorientovat. Hru začínali ovládat spíše domácí, kteří se dostávají často do útočných výpadů. Téměř v polovině utkání se Plzni naskytla dvojnásobná přesilová výhoda po dobu 80 sekund, kterou využila za necelou půlminutu. Cartelli napřáhl od modré a puk letěl těsně nad ledem k pravé tyčce Žigardyho branky.

V úvodu závěrečné třetiny musel z utkání odstoupit Martin Straka, kterému po lehkém podkopnutí Dubce nevydržela třísla. V polovině utkání se dostal do hry Michal Straka a hned po zákroku na Martina Straku pomstil svého bratra vstřeleným gólem. Od modré vystřelil Marshall a puk se přes Dudu dostal k osamocenému Michalu Strakovi. Střela nad lapačku a skóre se zvýšilo na 3:1. Valaši ovšem opět okamžitě odpověděli. Za krosček šel pykat Matějovský a přesilovou hru hostí proměnil Dubec, když tečoval Jaškinovu střelu od modré. Ve 48 minutě se však střelecky opět projevil Michal Straka. Duda zavezl puk do útočné třetiny a zpoza branky přihrál Strakovi, který překonal Žigardyho počtvrté. Pytel s góly se roztrhl a další padl za 18 vteřin. Jindřich nastřelil puk od modré čáry a Adamský přesně tečoval do vsetínské sítě.

Tlak Plzně začal být enormní, Kracík se individuálně prokličkoval až před brankáře hostí, ale nepřekonal jej. Další plzeňský gól přišel v oslabení, David Pospíšil potrestal váhavé rozehrání mezi vsetínskými hráči, zmocnil se puku a skóroval.

Ivan Vlček (Plzeň):

"Měli jsme před utkáním obavy a ty se vyplnily. Hosté bojovali a dobře bruslili a my jsme měli problémy. Naštěstí nakonec rozhodla větší zkušenost a kvalita našich hráčů a ve třetí třetině jsme rozhodli. Velkou část utkání nám svazovala nohy nervozita, plynoucí z důležitosti souboje. Martin Straka ve třetí třetině odstoupil kvůli nataženým tříslům. Závažnost jeho zranění ukáže až vyšetření."

Antonín Stavjaňa (Vsetín): "Já musím dnes mužstvo pochválit za to, že ve druhé třetině hrálo výborně. Možná to bylo způsobeno nervozitou domácích hráčů. Bohužel nakonec rozhodli individuální chyby našich nezkušených hráčů."