O play-off bojující Plzeň přivítá Vsetín

Aleš Koňařík • 17.02.2005

V s e t í n – Už jen pět zápasů bude muset vsetínské mužstvo přetrpět před koncem sezóny, ve 48. kole jej očekává souboj s Plzní. Západočeši díky výhře Litvínova právě nad Vsetínem vypadli z postupové osmičky a jaksi automaticky se od nich očekává vítězství nad torzem vsetínského týmu, do kterého se po vypršení disciplinárního trestu vrací útočník Tomáš Demel. Trenéři ovšem stále nemohou počítat s nemocným Vlachem a zraněným Kovářem.

Plzeň přišla ve finiši o trumf v podobě zranění a následné operace brankáře Tomáše Duby. Ten si zle pochroumal kotník a sezóna pro něj pravděpodobně skončila. Hráči Lasselsbergru se tak musí spolehnout na veterána Rudolfa Pejchara, ovšem v posledních třech zápasech Plzeň tolik potřebné body především rozdávala a také hodně inkasovala. Vysoko prohrála v Pardubicích (3:8), následně remizovala s rivalem z Karlových Varů 2:2 a naposledy odjela s debaklem 0:5 z ledu pražské Sparty. Oproti nejbližšímu konkurentu o poslední místo v play-off Litvínovu mají plzeňští hokejisté k dobru o jeden domácí zápas více.

Stejně jako ve většině týmů, které se posílily o zámořské hráče, si i Plzni oddychli po definitivním zrušení letošního ročníku NHL. V bílomodrém dresu tak mohou nadále bojovat o účast ve vyřazovacích bojích obránci Marshall s Trnkou a útočníkem Martinem Strakou, s 32 body (16+16) nejproduktivnějším hráčem týmu.

Zda se ve vsetínské brance ukáže jeho spoluhráč z L.A.Kings Roman Čechmánek zůstává nejisté. Po zápase s Litvínovem totiž vsetínský kouč Jan Neliba nevyloučil možnost, že po velmi dobrém výkonu dostane v Plzni přednost brankář Lukáš Plšek. Vsetín se už také nemůže spoléhat na výpomoc českobudějovických hráčů, klub totiž zahajuje play-off první ligy.

Letošní zápasy

Plzeň – Vsetín 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 5. Kracík (D. Pospíšil), 8. Kraft (Šaffer, Jindřich), 43. Kracík (F. Mrázek), 60. Matějovský - 15. Klesla (Brabenec).

Vsetín – Plzeň 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 23. Vak (Němec, Brabenec) - 5. Kudrna (Nedoma), 16. Důras (Michal Straka, Špaček), 48. Trnka (Martin Straka, Michal Straka), 55. Matějovský (Martin Straka).

Vsetín – Plzeň 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
Branky:
10. Dubec (Frolo, Selingr), 11. Somík (Klesla), 20. Demel (Klesla) - 7. Moravec (Cibák), 18. Paroulek - Andrašovský.

Pravděpodobné sestavy:

Plzeň: Pejchar - Marshall, Trnka, Cartelli, Jindřich, L. Procházka, Výtisk - Duda, Martin Straka, Andrašovský - Paroulek, Michal Straka, D. Pospíšil - Adamský, J. Kudrna, Matějovský.
Vsetín: Čechmánek (Plšek) - Jaškin, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, Hrabal, Nedbálek - Dubec, Vak, Selingr – Hubáček, Hruška, Demel - Květoň, Badiura, Havíra