Derby vol. 10: Vyhraje Vsetín i na domácím ledě ?

Ondřej Konvičný • 28.10.2011

Konečně. To si řekli všichni vsetínští příznivci, když se Vsetínu po osmi neúspěšných pokusech podařilo zdolat Valašské Meziříčí v mistrovském utkání. Vsetín vyhrál ve třetím kole 2.NHL na meziříčském ledě 3:4 a zbývá tak poslední meta – zdolat Bobry i doma. Prolomí vsetínští hráči domácí prokletí a ukončí tak i třízápasovou sérii porážek, nebo si budou muset ještě počkat? To se dozvíte již v neděli od 17:30 na Lapači. Pro ty, kteří nemůžou přijít, je připraven online přenos.

Vsetínské venkovní trápení

Vsetínským po skončení první čtvrtiny sezóny a týdenní pauze nastaly krušné časy, kdy měli sehrát 3 venkovní utkání za sebou, což je vždy velmi obtížné, ať už je soupeř jakýkoli. První z nich jakýkoli nebyl, Přerov má vždy ty nejvyšší ambice a letos to jenom potvrzuje. Celek trenéra Hlobila si z Přerova odvezl nelichotivý 6gólový příděl. „Dnes se utkání hodnotí velmi těžce, protože jsme ho absolutně nezvládli. Domácí dali v první třetině tři góly a v podstatě už si ten další průběh pohlídali. My jsme se do zápasu vůbec nemohli dostat. Nešlo nám prostě nic, přihrávky byly špatné, vázly kombinace i bruslení a ani jsme nebojovali. Dnes jsme si ten kalich hořkosti museli vypít až do dna.“

Ke druhému venkovnímu utkání zajížděli vsetínští do Frýdku, kde je pokaždé obtížné „urvat“ body, což se potvrdilo i tentokrát. Vsetínští podali mnohem lepší výkon než proti Přerovu, ani to však nestačilo a valaši jeli domů opět s prázdnou. Vsetínský výjezd po moravských stadionech zakončil zápas v Uherském Hradišti. Domácí po 4 porážkách v řadě chtěli svým fanouškům ukázat, že umějí i vyhrávat, což se jim dařilo a na začátku druhé třetiny už vedli 3:0. Vsetínští podporovaní svými příznivci, kteří na tento zápas dojeli, dokázali sice snížit na rozdíl jediné branky zásluhou Davida Vítka a Františka Zůbka, ale domácím se podařilo znovu odskočit na rozdíl dvou gólů. Vsetínští tedy prohráli i třetí venkovní zápas a propadli se tabulkou až na 6. místo.

A jak si vedou vsetínští střelci? Statistiky vede Daniel Vaněk (4+9), těsně za ním je Jiří Korčák (2+10) následovaný nejpilnějším střelcem vsetínských, letní akvizicí z Uničova, Františkem Zůbkem (8+4). Z obránců jsou na tom nejlépe Jiří Farda (2+5), David Hoďa (0+6), který je zároveň nejtrestanějším mužem vsetínské lavičky (37 TM) a Daniel Tesařík (4+1). V předchozích 6 domácích zápasech vsetínští 5krát vyhráli ( Vsetín 4:2 Frýdek-Místek, Vsetín 8:1 Uherské Hradiště, Vsetín 4:3 Nový Jičín, Vsetín 4:3 Prostějov, Vsetín 5:2 Opava) a jen jednou prohráli ( Vsetín 3:4 Přerov), s celkovým skóre 28:15.

Zlomí Bobři sérii 3 porážek?

Tato nelichotivá série má svůj počátek v zápase s Karvinou, které Valašskomeziříčští hokejisté vůbec nezvládli a odvezli si domů potupných 8 „kousků“. „Dnes to bylo jednoznačné. Celý zápas se hrálo na jednu bránu. My jsme se nedostávali ke střelám. Ze střel padají góly a bez gólu nemůžeme vyhrávat.“ K dalšímu venkovnímu utkání zajížděli Bobři do Opavy. Ta zatím doma neztratila ani bod a hokejisty Valašského Meziříčí tak nečekalo nic lehkého. Ti však nesehráli vůbec špatné utkání, na každý obdržený gól dokázali zareagovat a zápas se tak dostal až do prodloužení, ve kterém rozhodl opavský Tomáš Měch. „Bod z Opavy je velmi cenný, ale vždy když mužstvo sahá po tom druhém a neuhraje to, tak okamžitý pozápasový pocit je zklamání. Ale myslím si, že jsme byli v okleštěné sestavě a kluci to dneska vydřeli. Máme bodík, takže spokojenost.“

K dalšímu utkání vyzvali Bobři na domácím ledě Přerov, proti kterému se jim už dlouho nedaří, vždyť poslední vítězství si připsali 16. ledna 2010, tehdy na přerovském ledě zvítězili 1:2 na samostatné nájezdy. Přerov však poslední dva venkovní zápasy prohrál, a tak se nabízela velmi zajímavá bitva. Tu začali lépe hosté, již v 6. minutě je poslal do vedení Hanák. Bobři však předváděli bojovný výkon, a zásluhou jim bylo vyrovnání z hole Davida Vargy na začátku 2. třetiny. Radost jim však nevydržela dlouho, ještě do konce třetiny dokázali Zubři vsítit dvě branky a do šaten se tak šlo za stavu 1:3. Ve třetí třetině se již nic nestalo a tak si Bobři připsali třetí porážku za sebou. "Přesto, že jsme prohráli, tak si myslím, že to byl jeden z našich nejlepších zápasů. Já jsem klukům v kabině řekl, že s takovým výkonem ty body přijdou, ale musíme dávat více gólů."

Nejlepším střelcem Valašského Meziříčí je Milan Kopecký (7+4), hned za ním je Martin Ambruz (6+5) a Lukáš Bokroš (5+3). Co Bobrům chybí, je obránce který dá gól, dohromady totiž valašskomeziříčští obránci nastříleli jen 3 góly, což je 3krát míň než ti vsetínští. Nejlépe nahrávající obránce je Milan Ovšák (0+7), Luděk Růčka (1+2) a Werner Hartmann (1+2) ho pak doplňují. Většina těchto bodů však připadá na domácí utkání, venkovní statistika Bobrů je strašidelná, v 5 venkovních zápasech nastříleli 8 gólů a 22 inkasovali, to vše při jednom vítězství, jedné prohře v prodloužení a třech prohrách v základní hrací době.

Vzájemné zápasy

VHK vs Bobri

3.kolo, sobota 17.9.2011
HC Bobři Valašské Meziříčí - Valašský hokejový klub 3:4 (0:0, 2:2, 1:2) Branky a nahrávky: 28. Růčka (Ambruz, Ovšák), 28. Varga Mir. (Varga Mar.), 59. Bacul (Kopecký, Ovšák) - 32. Vaněk (Korčák, Tesařík), 37. Spitzer (Hruška O.), 55. Kubo (Jánský, Mečiar), 57. Tesařík (Vaněk, Hruška P.).

Zaznělo po zápase: „Vsetín dle mne vyhrál zaslouženě, protože hrál v útočném pásmu jednodušeji, vše směřoval do branky, zato my jsme se pokoušeli o zbytečné kombinace, ztráceli jsme puky ve středním pásmu a za stavu 2:0, kdy jsme se zvedli a dalo by se říct, že deset minut jsme byli lepší, tak po hrubých chybách jsme nechali skóre srovnat. Vítězství Vsetína považuji za zasloužené.“ Jaroslav Stuchlík (trenér Valašského Meziříčí)

příprava, 2. září 2011
Valašský hokejový klub – HC Bobři Valašské Meziříčí 6:5 (0:0, 3:3, 3:2) Branky a nahrávky: 26. Spitzer (Hruška O., Kubo), 27. Šimek (Vaněk , Hrčka), 34. Vaněk (Hoďa), 44. Mečiar (Vaněk), 50. Spitzer (Zúbek, Hruška), 60. Šimek (Jánský, Vaněk) - 27. Bokroš (Martiník), 28. Balga (Matuštík), 29. Linduška (Ambruz), 58. Bokroš, 59. Růčka (Bokroš).

Zaznělo po zápase: „Dneska to byl výborný zápas, minimálně první dvě třetiny. Hrajeme jako tým, což bylo hezky vidět ve druhé třetině, kdy kluci skvěle sehráli útočnou akci a bylo z toho během pár sekund vedení 2:0. Pak ale přišla na led naše třetí lajna a hned jsme dostali gól. To se nesmí stávat. Valmezu jsme tak dali impuls a nakopli ho k vyrovnání. V sezóně si tohle nesmíme dovolit, mohlo by nás to stát důležité body." Jan Podešva, útočník Vsetína