Vsetín získal Vozdeckého a Horáčka

Aleš Koňařík • 17.10.2002

V s e t í n - (doplněno 18:00) Obránce Jan Horáček i útočník Martin Vozdecký by měli již v pátek nastoupit k utkání Vsetína s pražskou Slavií. Oba ve Vsetíně zůstanou minimálně dva měsíce „na zkušenou“ a až poté se rozhodne, zda v klubu zůstanou i po zbytek sezony. Rozhodnutí o doplnění kádru padlo ve čtvrtek odpoledne, jak Horáček, tak Vozdecký se s týmem připravovali od úterka.

„Mají dobré statistiky, poslední slovo však budou mít trenéři. Nechceme šlápnout vedle,“ řekl sportovní manažer Oldřich Štefl.

O služby odchovance Martina Vozdeckého projevil Vsetín zájem už vloni, kdy však s kontraktu sešlo a Vozdecký strávil další rok ve slovenském Martině. Ve slovenské extralize patřil k předním střelcům, v uplynulém ročníku dal 28 branek. Před odchodem na Slovensko odehrál v sezóně 1999/2000 14 utkání za Vsetín a svůj jediný gól za mateřský klub zaznamenal proti Havířovu. Letošní sezónu měl zahájit v rakouském klubu Lustenau, jeho jméno sice figuruje na soupisce, nenastoupil však k jediném utkání.

Statný obránce Jan Horáček (189/90) sbíral po odchodu ze Slavie zkušenosti v nižších zámořských soutěžích. Jako 98. ve čtvrtém kole draftu si jej před čtyřmi lety vybrali St.Louise Blues, od té doby nastupoval za Montcon Wildcats (QMHL), Worchester IceCats (AHL) a naposledy pak za Hamilton Bulldogs. V roce 1999 hájil barvy reprezentace do dvaceti let v kanadském Winnipegu, kde se Češi umístili na sedmém místě. Třiadvacetiletý obránce zahájil přípravu na letošní ročník ve Slavii, ještě před začátkem extraligy byl poslán do Liberce a za Bílé Tygry odehrál čtyři zápasy.