Vsetín zakončí první polovinu základní části domácím duelem s Kolínem

Jan Tajzler • 02.12.2022

První prosincový duel na Lapači přinese bitvu Valachů s kozly z Kolína. Zelenožlutí mají soupeři ze Středočeského kraje co vracet, poslední dva duely ovládl právě tým Kolína. Kozlům se však venku nedaří, na ledě soupeřů jsou nejhorším týmem soutěže. Vsetín bude chtít před domácím publikem potvrdit vzestup formy a na úkor kozlů si připsat čtvrtou výhru v řadě. Podaří se? Přijďte se osobně přesvědčit, sobotní utkání na Lapači startuje v tradičních 17:00.

Senzační obrat v Edenu

Děkujeme fanouškům, kteří na předchozím utkání Vsetína na Slavii vytvořili perfektní atmosféru! I díky jejich podpoře jsme utkání dokázali otočit a odvézt si z Edenu všechny tři body!

Partner sobotního utkání:

Kolín venku tápe

Kolín působí v Chance lize tak trochu díky covidu-19, který předčasně ukončil soutěže v roce 2020 a Středočechům byl společně se Šumperkem a Vrchlabím nabídnut postup ze 2. ligy o level výš. Kolínští chvíli váhali, ale nakonec výzvu přijali a udělali dobře. Nováček se v soutěži neztratil, srdnatým přístupem zvládl i loňskou sezonu a navzdory předpokladům se jej sestup netýkal. Aby toho nebylo málo, Kolín během dvou sezon hned třikrát triumfoval nad favorizovaným mužstvem z Lapače, vzájemná zápasova bilance je tak za dvě sezony společného působení v Chance lize překvapivě vyrovnaná 3:3. Středočeský klub aktuálně slaví 90. výročí a platí za nevyzpytatelné soupeře i pro největší favority druhé nejvyšší soutěže.

Kozlové nezačali sezonu vůbec špatně a vlastně na domácím ledě působí nadále velmi sympaticky, v domácím prostředí posbírali 26 bodů a kdyby hráli pouze v Kolíně, platili by za třetí nejlepší tým soutěže. Jenže venku to kozlům vůbec nelepí. Naposledy na ledě soupeře uspěl Kolín za tři body v 1. kole, když šokoval tříbodovým ziskem na ledě Zlína, pak ještě vydoloval dva body v Litoměřicích, od té doby venku neslavil. Doma je to jiné, po Vsetínu přemohl Kolín hned v dalším zápase i Zlín a celkově se mu před vlastními fanoušky mimořádně daří. Naposledy domácí pohodu kozlů odnesl Sokolov, který si v souboji o šest bodů nakonec odvezl čtyřbrankové KO.

Vládcem kolínského útoku je Zdeněk Král, který nasbíral 25 kanadských bodů za 6 branek a 19 asistencí, jedná se tak zároveň o nejlepšího nahrávače v soutěži a není divu, že na svém kontě má i 9 kladných bodů v hodnocení +/-. Vsetínská obrana si pak bude muset dát pozor na koncovky z hole Jana Veselého, který má na svědomí již 13 zářezů. Branky umí střílet i Kryštof Ouřada (9+8), ten na duel se Vsetínem vzpomíná s úsměvem, proti favoritovi si připsal dva kanadské body. V posledním utkání se Sokolovem se blýskl hattrickem Patrik Morong (3+4).

Obranné řady má na povel bývalý spoluhráč vsetínského Marka Voženílka z Vrchlabí Ján Niko (3+6). Zejména v duelech proti favoritům je pro Kolín klíčová přítomnost Reného Piegla, který je do Kolína uvolňován z extraligového Hradce Králové. Brankoviště kozlů střeží v drtivé většině Jakub Soukup s úspěšností zákroků 91.83 % a průměrem inkasovaných branek 2.42. Z Hradce může do branky zasáhnout i Jan Růžička. Kolín je aktuálně na 10. místě tabulky, proto aby se udržel a upevnil pozici zaručující účast ve vyřazovacích bojích, bude muset zabrat i na ledě soupeře.

Vsetín se dostává do tempa, odnese to Kolín?

Valachům se znovu podařilo dostat do formy, dokazují to tři vítězství v řadě, které Weintrittův tým po nevýrazných zápasech po reprezentační přestávce zaznamenal. Velký charakter předvedlo vsetínské mužstvo na ledě pražské Slavie, kde dvakrát ztrácelo dvě branky, přesto dokázalo vždy srovnat krok a nakonec i překlopit skóre na svou stranu. Tříbodový zisk v Edenu řídili obránci. Hned dvě trefy zaznamenal Jiří Říha a po právu si vysloužil ve vsetínské kabině klobouk pro nejlepšího hráče zápasu. K Říhovi se přidal i Marek Voženílek, který v posledních zápasech sbírá kanadské body jako na běžícím pásu a druhou branku v sezoně přidal Ondřej Smetana. Na útočné řady zbylo pouze obstarání vítězné rozdílové trefy, kterou nakonec vstřelil Pavel Klhůfek i díky jeho příspěvku Vsetín nakonec ovládl přestřelku se Slavií v poměru 5:4.

Trenéry určitě může těšit fakt, že v Edenu Vsetínští využili hned dvě početní výhody, jak již bylo zmíněno výše, významně navýšili podporu útoku i obránci. Vsetín tak díky třetí výhře v řadě poskočil na 4. místo a v případě sobotního úspěchu by mohl bodově dorovnat aktuálně 2. Třebíč. Kolínu má co vracet, poslední dva duely s ním prohrál. Zahájí měsíc prosinec Vsacané dalším potřebným vítězstvím? Souboj s Kolínem startuje v 17:00:

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Sachr – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Říha – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Půček, Lichanec, Klhůfek – Hořanský, Štefka, Š. Bláha.

Kolín: Soukup – Křepelka, Cibák, Čáp, Niko, Piegl, Jelínek, Zajíc – Matějíček, Síla, Král, Lang, Morong, Sklenář, Veselý, Moravec, Ouřada.