Valaši míří potvrzovat roli favorita do Benátek nad Jizerou

Jan Tajzler • 15.02.2019

Vsetínští hokejisté se v sobotu vydají k dalšímu utkání, ve kterém by měli naplnit roli favorita. Cesta Valachů povede do Benátek nad Jizerou. Oficiální farma extraligového Liberce již podle očekávání nemá do konce základní části o co hrát, přesto její výsledky můžou zamíchat s pořadím v tabulce před blížicím se play-off. Vsetín bude hájit druhé místo, o které na dálku bude bojovat s Kladnem a Českými Budějovicemi. Utkání Benátky nad Jizerou – Vsetín startuje v sobotu od 17:00.

Benátky nad Jizerou už sezonu pouze dohrávají

Tým Benátek nad Jizerou je typickou farmou, která slouží k zasvěcení nadějných libereckých mladíků do velkého hokeje. Na rozdíl od Litoměřic však Benátkám scházejí zkušení borci, kteří by určitě po boku nadějných mladých hráčů byli zapotřebí, ovšem liberecký vazal hraje to, co potřebuji v systému soutěže, kterou si před lety vysnil. Bez rizika sestupu se maximálně může koncentrovat na svou službu Bílým tygrům. Klub rozhodně nepatří k uchazečům o play-off, což dokazuje také aktuální postavení v tabulce, Benátky sídlí na 12. místě se ziskem 55 bodů, v novém roce však dokázali nemile zaskočit právě Vsetín, když se stali jedním ze čtyř letošních dobyvatelů Lapače.

Výjimkou mezi libereckými mladíky, která potvrzuje pravidlo, je třiatřicetiletý Daniel Špaček. Zkušený útočník jde svým mladším spoluhráčům příkladem, když se se ziskem sedmadvaceti bodů řadí mezi nejproduktivnější hráče Benátek. Nejlepším střelcem týmu je s počtem třinácti branek Jiří Průžek. Trojici produktivních tahounů uzavírá Marek Zachar (11+8).

Mezi obránci Benátek podává kvalitní výkony Petr Kollman (6+15). Jistou zkušenost mohou Benátky nad Jizerou nasadit do brankoviště, ve dvaadvaceti případech pomohl liberecké farmě Marek Schwarz, ovšem jeho úspěšnost zákroků je pod 91% a průměr inkasovaných branek činí 2,9. Stejnou porci utkání odchytal také Marek Žajdlík, jeho čísla jsou velmi podobná Schwarzovým, právě jeden z této dvojice by měl s největší pravděpodobností čelit vsetínským útočníkům v sobotním utkání.

Oplatí Valaši Benátkám porážku z Lapače?

Vsetínu se po reprezentační pauze podařilo naladit zpět vítěznou vlnu. Valaši nejprve v pondělním utkání uspěli na ledě Poruby 5:2 a ve čtvrteční dohrávce si poradili také s nevyzpytatelnými Litoměřicemi, když vítěznou branku již v 15. vteřině utkání obstaral Roman Rác. Druhou nulou v sezoně se blýskl brankář David Gába.

Vsetín vítězstvím nad Litoměřicemi úspěšně reagoval na úspěch středeční úspěchy svých konkurentů z Kladna respektive Českých Budějovic. Cílem Valachů nadále zůstává především pozice v první čtveřici, kterou by mělo zaručit překročení stobodové hranice, právě tento cíl se může Vsacanům podařit naplnit již v sobotním utkání.

Zelenožlutí vyrážejí do Benátek s jasným cílem, naplnit roli favorita a přivézt potřebné tři body ve snaze umístit se co nejlépe před bližícím se play-off. Motivací Dopitových svěřenců může být také porážka z úvodu nového roku, kdy Benátky šokovaly Lapač a odvezly všechny body za vítězství 3:1. V ostatních vzájemných zápasech se vždy radoval Vsetín, bude tomu tak i v sobotu? Na to si budeme muset ještě počkat, utkání startuje na ledě Benátek nad Jizerou v 17:00, a pokud do Středočeského kraje nemíříte, můžete zápas sledovat prostřednictvím online přenosu nebo v televizním přenosu skrz portál hokejkatv.cz.

Sestavy v minulém kole:

Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Pařík) – Žůrek, Havlín, Aubrecht, Kunst, Klodner, Maier, Poizl – Wiencek, Chrtek, Šír – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Žemba, Bittner, Burda – Čech, Šafařovský, Šeliga.

Vsetín: Gába (Šelepněv) – Hryciow, Mikuš, Teper, Slováček, Černý, Frolo, Rudl – Rác, Kucharczyk, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Pitule, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.