V tabulce se díváme nahoru, říká nová posila dorostenců Lukáš Bolfík

Michal Veselý • 22.11.2008

V s e t í n – Dorostenci mají za sebou bohatý bodový týden, ve třech zápasech získali sedm bodů a pomalu unikají poslednímu místu. Proti Litvínovu i přes vedení 2:0 odešli po nájezdech z ledu se sklopenými hlavami. Chomutovu nedali mladí Valaši šanci a přehráli jej 7:4. Vedení nezahálí a v týmu se objevil nový hráč, kapitán Břeclavi – Lukáš Bolfík. Fanoušci si ho mohli všimnout hned v pondělním zápase, kdy dvakrát překonal hradeckého brankáře. Na ledě nejde přehlédnout i kvůli bílým rukavicím. Se slovy kouče Jenáčka: „Snad mu z toho neopuchne hlava,“ mi ho zavolal k pozápasovému rozhovoru.

Tři zápasy, sedm bodů, to je bilance dorostenců Valašského hokejového klubu. „Když jsem se díval na tabulku, byli jsme předposlední, tak jsou čtyři body za víkend dobré. V pondělí jsme porazili Hradec 5:1, z posledních tří zápasů máme sedm bodů, to je asi dost,“ říká na úvod nová posila Bolfík. A jaká cesta ho přivedla na Lapač? „Dostal jsem nabídku od Vsetína, hrál jsem v Břeclavi a dali mi na vědomí, že by chtěli, abych posílil jejich mužstvo. Projeli si mě na internetu, dali mi vědět a pak jsem s nimi začal trénovat. Řekli, že ano a vyřídili mi střídavý start z Břeclavi. Měl bych působit hlavně tady, ale když Břeclav bude potřebovat, tak přijedu,“ líčí svůj přestup talentovaný forvard. „Klub se o mě perfektně postaral. Zařídili mi ubytování, i přestup na školu, postarali se o mě dobře,“ chválí si přístup vsetínských funkcionářů.

A jak viděl muž se 14 na dresu víkendové dvojutkání? „Včera jsme ale dva body ztratili, vedli jsme 2:0, ale asi jsme se zalekli, nechtěli jsme vyhrát. Byli jsme pod tlakem, byla tam nervozita,“ hodnotí zápas proti Litvínovu. K zápasu proti Chomutovu říká: „Někteří dnes odvedli dobrý výkon, některým se zase tak nedařilo. Když některá lajna neodehrála dobré střídání, tak další útok zatáhl za správný konec. Myslel jsem, že na tom bude Chomutov líp, když je na 13. místě.“ Nebál se ani po pěti zápasech v zelenožlutém dresu vybrat opory dorostenců a popsal i kouče Jenáčka. „Podešva, Tyralík a Trška. Jsou tady šikovný kluci, Poděs je velice dobrý útočník, udělá kličku, podrží puk. Kouč je výborný, poradí nám. Pořád nás koučuje, je lepší než kdyby tam jen tak stál. Poradí nám, vytkne chyby, pochválí, umí i udělat srandu, tak to má být. Umí nás i vyhecovat,“ chválí si Bolfík impulsivního trenéra Jenáčka.

A kam se v tabulce dívají vsetínští dorostenci? „V tabulce se díváme před sebe, ještě nevím, jaké jsou tady přesně cíle, ale určitě chceme udržet extraligu. Sledujeme i výsledky posledního Šumperka, nyní bychom měli přeskočit v tabulce Písek. Určitě bude i lepší, že teď budeme hrát s moravskými mužstvy, měli bychom nasbírat více bodů, tady jsou silné hlavně Vítkovice,“ nabízí recept na body útočník Vsetína. Snad má mladý útočník pravdu a extraligu dorostu se bude hrát na Lapači i v dalším ročníku. Dorostenci VHK o ní bojují s velkým zápalem, stačí se přijít podívat na jejich domácí zápasy.

(foto HC Dyje)