V Prostějově se nemáme čeho bát, říká kouč Hlobil

Michal Veselý • 24.02.2012

A je srovnáno. Svěřenci kouče Hlobila odvrátili druhý mečbol a postupujícím do semifinále se rozhodne v pátém, rozhodujícím utkání. Zelenožlutí ve čtvrtém zápase nedali svému soupeři šanci a po zásluze si vynutili pokračování série. „Věřím svému týmu, v Prostějově jsme odehráli dobré zápasy,“ nepochybuje o postupu kouč Viktor Hlobil.

Trenére zápas se Vám bude hodnotit asi výborně?
Samozřejmě, v takové atmosféře hrát to je něco úžasného. Věřil jsem, že přijde hodně lidí, že nás podpoří a kluci nechají na ledě vše. Určitě bylo důležité, že jsme odskočili do dvoubrankového vedení. Důležité i bylo, že jsme ubránili i spoustu přesilovek, tam jsme snad nedostali žádný gól (jen od Kumstáta doplňuje kouč Jenáček- pozn.), padali jsme do střel. Ve druhé třetině jsme proměnili dvojnásobnou přesilovku a to rozhodlo. Závěrečnou část jsme zvládli úplně super.

Souhlasíte, že to byl zápas třetí formace?
Když přijede Renda Kajaba, Filip Bajtek a Bezuška, tak získá třetí lajna na síle. Vladimír Besonov se ze začátku trošku oťukával a dnes hrál úplně fantasticky. Třetí útok opravdu získal na síle a vyrovnal se prvním dvou formacím.

René Kajaba:
Na zápas jsme se hodně připravovali a už se těšíme na rozhodující utkání. Hráli jsme opravdu dobře, pomohl nám i Filip Bajtek, se kterým hraji v Třinci. Soupeř je nervózní, dotáhli jsme je na 2:2. Jedeme to do Prostějova urvat!

Hodně pomohl i Filip Bajtek?
Samozřejmě, je sehraný s Kajabou, Bezuška má zkušenosti se slovenskou dvacítkou a to musí jít na ledě poznat. Filip nám hodně pomohl.

S čím jste šli do třetí třetiny?
Šli jsme do toho s tím, že budeme hrát pořád stejně, že se nezatáhneme, že nebudeme jen bránit. Určitě musíme hrát pozorně zezadu, je to play-off., tady se může každá chyba potrestat. Myslím, že jsme si to pohlídali, potom tam kluci udělali krásné akce.

Vraťme se ještě k prostřední dvacetiminutovce, v domácím prostředím vám její začátky nejdou, vždy rychle inkasujete, čím to je?
My se na to chystáme, upozorňujeme na to kluky, ale bohužel to tak je.

Zajímavostí série, že třikrát ze čtyř zápasu byli Prostějovští vyloučení na pět minut a do konce zápasu. Myslíte, že je to náhoda?
Nevím, jestli se už chystali někam na hory, opravdu nevím. Možná nezvládají, že jsme tu sérii vyrovnali, asi čekali, že nás porazí 3:0.

Co říkáte na závěr zápasu, ruce tam byly hodně nahoře, neměl jste strach o hráče?
Tondu Sprušila jsme raději stáhli dolů, když se tam začal pošťuchovat. Hráči by měli mít k sobě úctu a ne se schylovat k takovým zákrokům. Překvapilo mě to zejména u Kumstáta, měl by být nad věcí, už v utkání v Prostějově byl trošku podrážděný, řval tam na rozhodčího, že jim to prohrál.

Já myslím, že rozhodčí zvládají čtvrtfinálovou sérii výborně, co myslíte?
Pískají výborně, všechny zápasy, které odřídili, zvládli velmi dobře. Nikomu nenadržují, rozhoduje se opravdu na ledě.

Jak se cítí po trenér, když jeho tým dokáže vyrovnat stav série se stavu 0:2 na 2:2? Tak já mám nádherné pocity a ještě z těch lidí tady, začal se zpívat Vysoký jalovec, všichni stáli, to je nádherný zážitek.

Máte teď psychickou výhodu?
To nevím, soupeř má svoji kvalitu, uvidíme, jak zvládneme to rozhodující útkání. Minule jsme tam vyhráli 1:0. Uvidíme, zajíci se počítají až po honu, ne během série.

Obě utkání na prostějovském ledě jste zvládli velmi dobře, není se čeho bát?
To je pravda, není se čeho bát. První zápas jsme nešťastně prohráli v prodloužení, když jsme se báli hrát 4 na 4 a zatáhli jsme se. Druhý zápas jsme normálně v plném počtu zvládli. Byl bych špatný trenér, kdybych nevěřil svému týmu, určitě věřím!