V Plzni už s Martinem Čechem

Aleš Koňařík • 17.11.2003

V s e t í n – Perný týden, ve kterém v nedělním derby ve Zlíně skončí první polovina základní částí, zahájí vsetínští hokejisté soubojem s Plzní. Ve vsetínském dresu už nastoupí zlínská posila Martin Čech, trenéři nemohou počítat s dlouhodobě vyřazenými Štraubem a Němcem. Nejistý je také start dočasného a v současnosti nemocného kapitána Romana Stantiena.

Plzeň našla v posledních zápasech zalíbení ve hře v prodloužení. Čtyřikrát v řadě rozhodovali Západočeši o bodech v nastaveném čase, úspěšní byli proti Vítkovicím a Karlovým Varům (v obou případech 4:3), s Libercem remizovali 1:1 a ve Znojmě podlehli 2:1. Domácím budou v duelu se Vsetínem postrádat suspendovaného Aleše Krátošku, zdravotní problémy trápí zkušené borce Milana Nedomu, Pavla Vostřáka a Josefa Straku, nejproduktivnějšího plzeňského hráče. O jejich startu se rozhodne až v den utkání.

Nejen Vsetín se čile zabývá hráčskými transfery, Plzeň měnila s pražskou Spartou útočníka za brankáře. Do 12.prosince bude plzeňský dres oblékat extraligový cestovatel Marek Schwarz, do Prahy na oplátku zamířil Zdeněk Sedlák. Mladičký gólman nemá na Vsetín dobré vzpomínky, v televizním utkání se Spartou jej vsetínští během čtvrthodiny vystříleli z branky.

Z nových hráčů ve žlutozeleném dresu se střelecky prozatím prosadil Jaroslav Mareš (2 góly), Libor Pavliš dvakrát asistoval v zápase se Slavií. Radek Procházka, který v loňském roce hájil plzeňské barvy, na svůj první bod zatím čeká. Premiéru si odbude Martin Čech. Do hry krom zraněných nejspíše nezasáhne ani obránce Tomáš Frolo, kterému nevyšel poslední zápas se Slavií.

Sestavy v minulém kole:

Plzeň: Schwarz - Nedoma, Hanzlík, Dobroň, Výborný, Cartelli, Vobořil, Posmyk - Dvořák, Straka, Andrašovský - Pospíšil, Krátoška, Šaffer - Vostřák, Hurtaj, Matějovský

Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, J. Polák, Kuboš, Spitzer - Hudec, Pavliš, Demel - Selingr, Vak, Mareš - Dubec, R. Hruška, Ambruz.