Technika není mojí silnou stránku, říká Michal Hudec

Václav Trávníček • 29.09.2003

V s e t í n – čtyřiadvacetiletý útočník Michal Hudec přišel do Vsetína z bratislavského Slovanu, z klubu, za jehož barvy se bil pět sezón a získal s ním dokonce titul mistra republiky. „Ve Slovanu mi končila smlouva já chtěl zkusit něco nového. Také jsem se chtěl dostat do reprezentace, do které je z české ligy určitě blíž,“ přibližuje důvody přestupu sám hráč. Vsetín není jeho prvním zahraničním angažmá. V minulosti působil např. v americké USHL, kde oblékal dres týmu Waterloo Blackhawks.

První gólový zásah v české extralize si připsal v utkání proti Litvínovu, ve včerejším zápase proti Českým Budějovicím pak zpečetil vítězství domácích svižným obloučkem od červené čáry. Že by se dostavila forma, s níž se loni stal nejproduktivnějším hráčem slovenského play off? Hudec si tyto úvahy nepřipouští. „Zatím nemám ten pocit, ale určitě je dobře, že jsem se chytil. Mnohem raději ale jsem, že se nám podařilo zvítězit.“

Váš otec byl fotbalista. Čím to, že vy jste se rozhodl pro hokej ?
Nevím, on z nás (Michal plus jeho bratr pozn.) chtěl mít vždycky fotbalisty, ale když jsem mu jednou řekl, že chci hrát hokej, nenamítal nic. Byl rád, že budu dělat nějaký sport. Hrál jsem i pár fotbalových zápasů za mládežnická mužstva, ale byl jsem líný běhat. Radši jsem zůstal u hokeje. Ten je sice fyzicky náročnější, ale pomocí bruslí se můžu alespoň klouzat (smích).

Před lety jste působil v americké USHL. Co vám dal pobyt za velkou louží?
Naučil jsem se jazyk a zvykl si na tvrdý hokej. - Technika není mojí silnou stránkou. Hodně mi to pomohlo.

Jakým způsobem jste se dostal do české extraligy ?
Odchod ze Slovenska jsem plánoval dopředu, neboť mi ve Slovanu končila smlouva a já chtěl zkusit něco jiného. Přál jsem si, aby moje kariéra šla pořád dopředu, abych se třeba dostal se do národního mužstva. Z české ligy je tam určitě blíž. Můj agent Robert Spálenka na tom začal pracovat no a pak přišla nabídka ze Vsetína.

A jak jste si na místní herní systém zvykl?
České extraliga je rychlejší a silovější, na nějakou techniku nebo nahrávku je tu podstatně méně času. Mně osobně to vyhovuje, protože vyznávám spíše silovější hokej. Zdejší liga je též daleko vyrovnanější. Zatímco na Slovensku jsou čtyři silné týmy, kolem kterých se to točí, tady je možné opravdu všechno. Třeba i to, že Litvínov vyhraje na Spartě.

Jak se vám tady na Vsetíně líbí?
Je to úplně jiné, než ve Slovanu. Tam to byl, řekl bych, takový profesionalizmus. Odtrénovalo se, odehrálo, parta se příliš neudržovala. Tady je to jiné, rodinnější. Možná je to i tím, že tady je menší klub, který nemá takové ambice, jako třeba Slovan.

Michal Hudec

Narozen:          23.10.1979, Bratislava