Sobota ve znamení reprízy loňského čtvrtfinále, přijede Slavia Praha

Jan Tajzler • 13.10.2022

Hokejisté Vsetína se po deseti dnech představí domácím fanouškům. Cílem zelenožlutých nebude na Lapači nic jiného než zlomit nepříznivou výsledkovou sérii a vybojovat potřebné body. Na Valašsko přijede pražská Slavia. Repríza loňského čtvrtfinále nezachytila ani jeden tým v ideální formě. Pražané se po posledním kole dokonce propadli až na chvost tabulky. Kdo bude mít v sobotním podvečeru více důvodu k radosti a odrazí se k lepším výkonům? Souboj Valachů s Pražany odstartuje od 17:00.

Slavia venku ještě nevyhrála

Pražané určitě nečekali, že po jedenácti odehraných zápasech budou uzavírat tabulku Chance ligy. Po loňském čtvrtfinále, kdy sešívaní do poslední chvíle trápili favorizovaný Vsetín byly představy o vstupu do nové sezony zcela jiné. Slavii trápí především výsledky na ledě soupeřů, z dosavadních venkovních utkání vybojovala pouze jeden bod, když Přerovu podlehla v samostatných nájezdech 2:3. V posledním kole navíc Slavii zradilo i domácí prostředí Edenu, kde podlehla Prostějovu 2:4. Nepříznivé výsledky a pád na poslední místo tabulky odnesl i hlavní trenér Jiří Veber. Klub nyní hledá nástupce.

Do Slavie se před startem sezony vrátil odchovanec Vladimír Růžička, jenž táhne tým z pozice nejproduktivnějšího hráče (3+5). Bodově vyrovnaní jsou pak Robin Všetečka s Janem Kernem oba shodně (3+4). Neztrácí se ani loňské opory Tomáš Knotek (2+4) s Lukášem Žejdlem (2+3). Z pozice obránce pak útok výrazně podporuje Karel Klikorka (2+5).

Problémy má Slavia v brankovišti. Romanu Málkovi se zatím nepodařilo dostat úspěšnost zákroků přes 90 procent, jeho aktuální bilance činí 89.96 %, jednička Slavie zasáhla do devíti utkání. Na Lapači bude tým z hlavního města usilovat o prolomení nepříznivé venkovní série a zároveň také odpoutání z posledního místa v tabulce. V rámci vyrovnané Chance ligy může sešívaným pomoci už případný úspěch na Valašsku, kde naposledy Pražané zvítězili v prvním utkání čtvrtfinálové série loňského play-off. Jak dopadnou nyní?

Vsetín touží před domácím publikem zabrat

Valaši už dost dlouho pijí hořký kalich. K pěti porážkám v řadě, které doprovodila početná marodka zaznamenali Vsetínští sešup tabulkou až na 9. místo. S touhle situací určitě nemůže být na Valašsku nikdo spokojený. Vsetínu už by se měla marodka vyprazdňovat, a tak není na co čekat a hned proti Slavii učinit krok minimálně zpět do elitní čtveřice.

Poslední utkání Valaši podstoupili na horkém ledě v Třebíči. Po dvou třetinách se zdálo, že právě zelenožlutí by mohli být prvními dobyvateli Třebíče, ale nestalo se tak. Vsetínští mohli litovat neproměněných příležitostí a nevyužitých přesilových her, protože Bílé hvězdy ve třetí třetině těžily z minima maximum a skóre otočily na konečných 2:4 v neprospěch valašského mužstva.

Čekání na první říjnové vítězství budou chtít svěřenci trenéra Romana Stantiena ukončit v sobotním domácím střetnutí se Slavii, které odstartuje na Lapači v 17:00. Za cestě k přerušení černé série budou hokejisté spoléhat i na podporu věrných vsetínských fanoušků. Pokud se však na Lapač nedostanete, budete moct utkání sledovat v přímém přenosu na hokejkatv.cz či v textové reportáži na onlajny.com.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Žukov – O. Němec (A), Smetana (A), Hryciow, Kajínek, Voženílek, Ondračka, Jenáček – Jonák (C), Lichanec, Rob – Š. Bláha, Přikryl, Sihvonen – Jenyš, Berger, Melenovský – Berzinš, Pětník.

Slavia Praha: Málek – Žovinec, Hejda, Klikorka, Matyáš, Barák, Němeček, Hanousek – Knotek, Žejdl, Kern – Všetečka, Růžička, Brož – Simon, Závora, Strnad – Mrňa, Houška, Havrda.