Oslabený Vsetín podlehl Břeclavi v prodloužení

Radek Bařina • 11.11.2009

Zdecimován velkou marodkou, nastoupil celek VHK Vsetín do zápasu s Břeclaví. Vsetínu mimo jiné chyběli Štraub, Vaněk, Zavrtálek či Matějka a na výkonu to bylo znát. Přesto bylo k vidění naprosto vyrovnané utkání, které nakonec dospělo až do prodloužení. V něm si oba týmy mohly vyzkoušet hru čtyři na tři. Vsetín v ní neuspěl, Břeclav ano, bonusový bod proto putuje na jih Moravy.

- 26.kolo st 11.11.17:30
HC Břeclav
3:4p(1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Knebl (Plachtovič), 40. Tesařík (Knebl, Plachtovič), 48. Klabačka (Sakrajda) - 16. Jarušek (Prachař), 31. Karný (Pelán), 41. Sedláček (Prachař), 65. Karný (Sedláček, Prachař). Rozhodčí: Jeřábek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1079. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Šimek, Kapr, Horák, Matula, Tomis, Rajnoha - Korčák, Mokrejš, Ašer - Ševčík, Klabačka, Sakrajda - Knebl, Plachtovič, Tesařík.
HC Břeclav: Němec - Habrovec, Pelán, Barák, Klimovič, Karný, Popela, Zapletal, Jedláček, Pláněk, Trakař, Lattner, Čikl, Strýček, Bokroš, Jarušek, Kurial, Gabriška.

Bez několika hráčů základní sestavy vstoupili hokejisté VHK Vsetín do utkání s Břeclaví vlažně, což se projevilo i na vstupních přesilových hrách. Přestože si již ve 4. minutě vyzkoušeli takřka minutovou hru v pěti proti třem, mimo Plachtovičova bekhendového pokusu do brankáře a Kneblovy střely z dobré pozice jen do betonů si zajímavější šanci nevytvořili. Poté si zahrála přesilovku i Břeclav a mít Prachař přesnější mířidla, mohli domácí od 7. minuty prohrávat. Břeclavský útočník ale poslal ideální přihrávku před branku mimo tři tyče.

Následující dlouhé pasáže příliš hokejového kouzla nepobraly. Aktivnější domácí se jen s obtížemi prokousávali přes zakopané hostující obránce a Břeclav se v úvodu o útočení příliš nesnažila. Až ve 13. minutě se do šance vřítili Mokrejš s Ašerem, druhý jmenovaný však těsně před gólmanem Němcem promáchl Mokrejšovu příhru. O minutu později ale přeci jen udeřilo. Velmi dobré střídání třetí domácí formace vyšperkovali Plachtovič přesnou přihrávkou od zadního mantinelu a před brankou číhající Knebl nekompromisním zakončením do hostující klece (1:0).

Hosté se svou odpovědí přispěchali záhy. Barák v nadějné pozici ještě přestřelil, v čase 15:04 se ale od zadního mantinelu protlačil až před branku agilní Jarušek a překvapil Plška důrazným zakončením na bližší tyč (1:1). Závěr třetiny již přinesl pouze nepříliš zdařilou přesilovku jihomoravanů, po prvním dějství tak odcházely celky do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Úvod třetiny druhé přinesl hru velmi podobnou té z třetiny předcházející. Jediným rozdílem snad bylo jen to, že si hostující hráči během přestávkové relaxace uvědomili, že s dnešním Vsetínem se dá hrát a do prostředního dějství tak vbruslili s mnohem větší chutí do útočení. V minutě 23., vyřešil závar v domácí třetině pohotový Plšek, o minutu později Prachař v brejku minut domácí klec. Brankou neskončila ani hostující přesilovka. Nutno říct, že to byla škoda především pro Vsetínské, neboť většinu oslabení odehráli paradoxně v hostujícím obranném pásmu, především díky skvělé práci Klabačky se Sakrajdou.

Přesně v polovině utkání se v dobré příležitosti objevil obránce Horák, z mezikruží však netrefil branku. To bylo s domácích šanciček vše, mnohem častěji se totiž hra odvíjela na vsetínské polovině. Ani Břeclav se ale dlouho nedokázala prokousat do kloudnější šance. Až v čase 30:15 se prokousala a to rovnou k brance. Karný, jemuž na záda marně dýchal jeden z domácích beků, si z rohu vybruslil až mezi kruhy a přesnou střelou k tyči nedal Plškovi šanci (1:2). Valaši mohli odpovědět v přesilovce od 32. minuty, byl to ale Prachař, kdo na vlastní modré vypíchl Tomisovi puk, svou třetí vyloženou šanci ale poslal jen do Plška. Aby se to nepletlo, v 36. minutě se znovu setkali tváří v tvář Prachař a Plšek, znovu se radoval brankář Valachů.

Vsetínu se sice nedala upřít snaha, přes pozorně hrající hosty si ale cestičky k Němcově bráně dlouho hledal marně. Až v posledních vteřinách třetiny se po křídle protáhli až do šance Plachtovič s Kneblem, první střelu sice hostující muž s maskou vyrazil, dojíždějící Tesařík ale se štěstím uklidil skákající puk do sítě (2.2). I po dvou třetinách tak svítil na ukazateli nerozhodný stav.

Jestliže závěr druhé třetiny se hostům nepovedl, úvod té třetí jim vyšel na výbornou. Již po 22 vteřinách potrestal nedůraz obránců před vlastní brankou Sedláček. Tomu bylo dopřáno luxusu hned tří dorážek a ta poslední skončila v síti (2:3). Místo snahy o odpověď následovala série dvou domácích vyloučení, Břeclav byla ovšem v přesilovkách takřka neškodná. Ve 47. minutě se přesilová výhoda usmála i na Valachy a ti s ní naložili jak se sluší a patří. Sakrajda našel ukázkovou přihrávkou Klabačku, na nějž zývala odkrytá branka. Vsetínský dravec se sice rozhodl situaci trochu zdramatizovat a své zakončení ještě dokázal otřít o tyčku, k radosti Lapače si ale přesto našel puk cestu do sítě (3:3).

Po vstřelené brance domácí výrazně ožili. Kneblovu teč ze vzduchu ale zastavily Němcovy betony a ani další příležitosti oživlých Vsacanů si cestu do sítě nenašly. Ovšem též hosté nebyli bez šancí, Zapletal v minutě 50. ale z blízka domácí svatyni minul. Ve druhé půlce třetiny si oba týmy zahráli po jedné neškodné přesilovce a vzruch přinesl až závěr normální hrací doby. Vsetín si vynutil převahu, Ševčíkova dělovka ale trefila Němce a podobně si vedl i Knebl při své pohotové střele ihned po buly. Po 60. minutách hry tak skončilo utkání 3:3 a na řadu přišlo prodloužení.

Výbornou příležitost rozhodnout měli Valaši při přesilovce čtyři na tři, krom Rajnohovy dělovky do Němcovy lapačky toho ale moc nevymysleli. V půlce prodloužení to byl právě Rajnoha, kdo chyboval v rozehrávce a svou minelu musel řešit faulem. Hosté tudíž měli stejnou šanci jako Vsetínští a narozdíl od nich s ní nepohrdli. Matula promáchl křížnou příhru podél brankoviště, puk se posléze dostal až ke Karnému a nejlepší hráč hostí nedal ani napodruhé Plškovi šanci. Střelou z bezprostřední blízkosti tak rozhodl o tom, že tři body poputují do Břeclavi (3:4).

Juraj Jurík (VHK Vsetín)
"I když jsme dnes nastoupili v okleštěné a rozházené sestavě, je pro nás pouhý jeden bod získaný na domácím hřišti zklamáním. Myslím si, že někteří hráči, kteří dostali prostor ukázat, že patří do základního kádru, se o tuto příležitost moc neporvali. Doplatili jsme opět na to, že jsme jako první hráli přesilovku čtyři na tři, ale nedokázali jsme v ní vytvořit kloudnou akci a soupeř potom z jediné své akce rozhodl. Jsme zklamaní, liga ale pokračuje dále, v sobotu v Břeclavi se pokusíme bodovat, nejlépe za 3 body. Mohli by do něj již zasáhnout Vaněk se Štraubem. "

Bohumil Prachař (Břeclav)
"Se dvěma body jsme určitě spokojeni. Ve druhé třetině jsme byli jasně lepší, 3x nebo 4x jsme mohli utkání rozhodnout. Nerozhodli jsme a Vsetín nás pak zaskočil brankou z přesilovky. V sobotu nás čeká úplně jiné utkání, které začíná od nuly. My ale samozřejmě budeme chtít vyhrát "