Předehrávka 26. kola: Do Vsetína přijede Břeclav

Jiří Kubják • 10.11.2009

Ve středu 11. 11. se na vsetínském zimním stadionu odehraje předehrávka 26. kola 2. ligy skupiny Východ, ve které domácí VHK Vsetín přivítá celek HC Břeclav. Utkání se mělo hrát v termínu 27. 12. po vánočních svátcích, ovšem oba celky se nakonec dohodly na předehrávce. Zápas začíná v 17:30 a sledovat jej můžete i v rámci on-line zpravodajství.

Kalendář vsetínských zápasů v poslední době připomínal spíše kalendář zápasů leckterého týmu z kanadsko - americké NHL. Sotva co se Valaši vrátili v veleúspěšného turné po stadionech ze severu Moravy, budou mít v krátké době před sebou během čtyř dnů dva zápasy proti břeclavským lvům. Nejprve ve středu na domácím hřišti a poté v sobotu v Břeclavi.

Tým z jižní Moravy se krčí s 11. body na předposledním místě tabulky. V posledním zápase lvi nestačili na přerovské zubry a prohráli o jednu branku v poměru 4:3. Klub bude jistě spoléhat na Tomáše Bokroše, jenž letos odehrál i 5 zápasu v dresu zelenožlutých.

Vsetín své předchozí útkání hrál v Blansku, kde po třech výhráh klopýtl a prohrál 3:1. Jedinou branku Vsetína vstřelil po Klabačkově přihrávce Petr Sakrajda, který v posledních třech utkání chytl obrovskou formu. Po 15. kole zůstali valaši v tabulce na 6. místě s 24 body.

Předchozí zápas:

Valašský hokejový klub - HC Břeclav 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 37. Tesařík (Matula), 40. Knebl (Ašer)- 37. Mráz (Sedláček).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Zavrtálek, Horák, Matula, Rajnoha, Černý, Tomis, Šimek - Mokrejš, Tesařík, Ondráček, Matějka, Ševčík, Klabačka, Mikeš, Sakrajda, Ašer, Knebl, Korčák.

HC Břeclav: Žurek – Bokroš, Popela, Lattner, Habrovec, Strýček, Pláněk, Koš, Nedvěd - Barák, Mráz, Čikl - Sedláček, Prachař, Jarůšek – Čikl, Karný, Klimovič