Kolotoč zápasů pokračuje, na Lapač přijede rozjeté Brno

Petr Vychopeň • 11.11.2008

V s e t í n - Spolu se středečním podvečerem se blíží i další utkání vsetínských hokejistů. Los jim v rámci 17. kola nadělil atraktivního soka, momentálně deváté Brno. To k zelenožlutým přijede posilněno dobrými výsledky z posledních dvou střetů, v nichž nejprve zdolalo Velké Meziříčí (4:2) a poté i Přerov (5:2). Statistiky hovoří pro Techniku i tehdy, podíváme-li se na první vzájemný duel. V tom svěřenci kouče Hlobila na soupeře nestačili a z Hokejové haly VSK Technika Brno si odvezli prohru 2:4. Teď ale vsetínský mančaft disponuje jinými jmény a má možnost soupeři oplatit porážku. Povede se mu to?

Technika Brno: 9. místo, 25 bodů, skóre 63:55

Brněnští hokejisté se letošní sezónou prodírají dost zajímavým způsobem. Ze šestnácti zápasů mají na svém kontě osm porážek (z toho jedna po prodloužení) a osm vítězství. Větší úspěchy vysokoškoláci sklízejí na domácím kluzišti, kde vybojovali osmnáct ze svých pětadvaceti bodů. Se třemi body z ledu Techniky odcestoval pouze Uničov a Břeclav.

Co se venkovních utkání středečního soka VHK týče, dospějeme k těmto statistikám: dvě výhry a šest proher, z nich jedna až po základní hrací době. Do karet Vsetínu může hrát fakt, že jediné týmy, které Brno dokázalo venku porazit, jsou poslední Prostějov a třináctý Pelhřimov. Tedy mančafty, které jsou v tabulce pod partou trenéra Hlobila.

Sebereme-li v potaz tabulku produktivity, tím nejvýše postaveným hráčem je forvard Martin Špok (7+12). Dalším možným postrachem pro vsetínského brankáře Plška je Zdeněk Mráz (7+9) a trojici nejobávanějších útočníků uzavírá David Šebek (6+8). Obráncem s největším počtem bodů je Jiří Zapletal (3+4) a v brance hostů lze očekávat Pavla Nešťáka.

Vsetín potřebuje body a když si vzpomeneme na dobré výkony před domácím publikem, jeví se duel s Brnem jako dobrá příležitost pro jejich zisk. Z poslední čtveřice zápasů (jeden doma, tři venku) se totiž Valachům podařilo vytěžit jen dva body, paradoxně proti silnějším soupeřům - Hodonínu a Valašskému Meziříčí. Ze střetu s Šumperkem a Šternberkem vyšli zelenožlutí naprázdno!

Pokud chcete být svědky měření sil mezi Vsetínem a Brnem, buďte ve středu od 18.00 na Lapači.

Vzájemný zápas:

VSK Technika Brno - Valašský hokejový klub 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Liška (Jelínek), 26. Tobiaš (Špok), 29. Špok (Šebek), 51. Špok (Tobiáš) - 15. Staša (Vaněk), 44. Tesařík (Štraub).

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Plšek - Šimek, Černý, Rajnoha, Matula, Šimurda, Tomis - Knebl, Mikeš, Štraub, Tesařík, Staša, Vaněk, Ašer, Gajdošík, Podešva, Hrňa, Gergela.

Brno: Nešťák - Habrovec, Zapletal, Kučírek, Maksa, Kalafut, Úlehla - Mráz, Sedláček, Jelínek, Šebek, Špok, Korotvička, Látal, Benýšek, Liška.