Dopita oslavil návrat na Vsetín hattrickem

Václav Trávníček • 11.11.2003

V s e t í n – Svým dosud nejlepším výkonem po návratu ze zámoří rozhodl Jiří Dopita utkání se Vsetínem. Dlouholetý vsetínský kapitán zničil svůj bývalý tým čistým hattrickem v rozmezí necelých desíti minut třetí části. Závěrečnou trefu poslal do prázdné branky. Za Vsetín se střelecky prosadil nový útočník Jaroslav Mareš.

- 21.kolo út 11.11.17:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
3:5(2:0, 0:2, 1:3)
Branky: 8. Hudec (Luža), 13. Stantien (Jaškin), 53. Mareš (Vak, Selingr) - 27. M. Sýkora (Mudroch, Dopita), 31. Jaroslav Kudrna (Zábranský), 50. Dopita (T. Blažek), 54. Dopita (Mudroch, T. Divíšek), 59. Dopita. Rozhodčí: Bolina - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:5, navíc Hudec - T. Divíšek 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2790.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, J. Polák, Kuboš, Němec (41. Štach) - Pavliš, Stantien, Demel - Mareš, Vak, Selingr - Hudec, Radek Procházka, Ambruz. Trenéři: Režnar a Tabara.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal - Razingar, Dopita, T. Blažek - Kubišta, T. Divíšek, Janecký - Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha a Seidl.
Čtyři kola na vítězství čekající Vsetín vstoupil do utkání s velkým zápalem. Snaha domácích byla skutečně vidět, vždyť za prvních deset minut vyslali na pardubického Svobodu přes deset ran. Nakonec se jako první prosadil Michal Hudec. Slovenský křídelník, který ma za sebou několik vydařených reprezentačních zápasů, napřáhl v osmé minutě téměř od červené čáry a poslal puk nad vyrážečku hostujícího gólmana.

O pět minut později jej napodobil Stantien. Efektně si několikrát narazil puk s obráncem Jaškinem a následně ho zasunul za bezmocného Svobodu. V první třetině dominovali jasně Vsetínští a zdálo se, že budou i nadále diktovat tempo utkání. Jenže zůstalo u přání.

Druhá třetina přinesla rychlý zvrat. Vedoucímu týmu tabulky se podařilo náskok domácích nejprve snížit a později ho úplně vymazat. Jako první se v početní výhodě trefil Michal Sýkora. Pardubický bek po Mudrochově příhře překonal Biegla prudkou a svižnou střelou, ne kterou vsetínský brankář nestihl zareagovat. Přesilovka trvala pouhé čtyři vteřiny. Poté byl za zbytečný zákrok vyloučen Tomáš Frolo a hosté trestali podruhé. Pradubický útočník Kudrna srovnal po křížné přihrávce spoluhráče Zábranského.

Třetí dějství přineslo chvíle exvsetínského kapitána Jiřího Dopity. Několikrát se vhodně postavil před Biegla poslal příliš chybující domácí hráče do kolen. Na jeho první záasah mu zpoza branky přihrál Blažek, na druhou pak Mudroch. Čistý hattrick završil střelou do prázdné brány při vsetínském power play. Mezi tím se ještě stačila trefit čerstvá posila domácích Jaroslav Mareš. Na výsledku a celkové porážce to však už nic nezměnilo. Pardubice zůstávají v čele extraligy, naopak Vsetín bude v pátek v Liberci bojovat o udržení předposlední pozice...

Jiří Seidl(Pardubice): „Utkání jsme začali hodně špatně, všude jsme byli pozdě a domácí nás v první části ve všem přehrávali. O přestávce jsme si o tom s hráči promluvili a pomohlo to.Naše hra se poté zlepšila, byli jsme rychlejší a aktivnější. Vyhráli jsme zaslouženě.“

Jiří Režnar (Vsetín): „Podařilo se nám dostat Pardubice pod tlak a vstřelili jsme dva góly. Ve druhé třetině jsme dvakrát inkasovali v oslabení. Škoda neproměněného sóla Ambruze, zápas mohl vypadat jinak. Proti soupeři jako jsou Pardubice musí hráči podat více než stoprocentní výkon. Místo toho však přišly chyby, které natolik zkušené Pardubice potrestaly.“