Pardubice prohrály podruhé za víkend, nestačily na Vsetín

Michal Berg, Aleš Koňařík • 15.02.2004

V s e t í n - Jako letos už tradičně se na Lapači v prvních dvou třetinách diváci branek nedočkali, defenzivní taktkia domácích a laxní výkon vedoucího týmu extraligy příliš pohlednou hru nenabízel. Až ve třetí části se oba týmy rozhýbaly, zvláště potom, co Radim Hruška navázal na svou páteční trefu z Budějovic. V posledních dvou minutách se Pardubice snažili o srovnání, hrály bez brankáře a proti čtyřem, ale Valaši drtivý tlak přestáli a když tři vteřiny před koncem skončilo Sedlákovo vyhození od vlastní branky v opuštěné pardubické kleci, dokázali lídra ligy porazit 2:0.

- 47.kolo ne 15.2.17:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
2:0(0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 47. Hruška (Stantien, Kowalczyk), 60. Sedlák (Jaškin, Kowalczyk). Rozhodčí: Turčan - Kostka, Český. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Diváci: 3980.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Polák, Kowalczyk, Němec, Vyrůbalík, Horák - Dubec, Vak, Demel - Prokop, Stantien, Selingr - Hudec, Štraub, Sedlák - Ambruz, Hruška, Valko.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Barek - Sýkora, Mudroch, Luža, Zábranský, Duben, Pácal - Razingar, Dopita, Blažek - Kolář, Janecký, Procházka S. - Kudrna, Mikeska, Lubina.
Dvojnásobnou šancí obránce Němce načal Vsetín první třetinu utkání s Pardubicemi a nutno říct, že žádný z puků si cestu za záda náhradního brankáře Bareka nenašel. Ať už to byl Hruška z voleje, nebo nebojácný průnik Sedláka. Poněkud otráveně bruslící Pardubice se dlouho omezovaly na pouhé odpalování puků a dopředu se příliš netlačily. Vsetín však v koncovce působil velmi nejistě. Domácím jakoby vědomí nutnosti bodovat příliš svazovalo ruce.

Hosté se před Biegla nastěhovali až v závěru třetiny, Mudroch a po něm Lubina ale v nadějných pozicích neměli přesnou mušku. Přímou střelu mezi tyče vyslal až v 16.minutě obránce Zábranský, Biegl našel jeho pokus v lapačce. Po chybné rozehrávce zkoušel pozornost vsetínského gólmana Jiří Dopita, s bekhendovou střelou si ovšem Biegl věděl rady.

V nezáživnosti si prostřední část zápasu nijak nezadala s první a pár šancí na obou stranách jen stěží zachraňovalo celkový dojem. Vsetínská souhra působila trochu křečovitě a čitelně, Pardubice své obranné pásmo hájily s velkým přehledem. V úvodu třetiny dal Mikeska dvakrát vyniknout Bieglovi, který nejprve vykopl tečovanou střelu a poté švihl reflexivně lapačkou proti Mikeskově ráně ze střední vzdálenosti. Při následném Selingrově vyloučení kombinovaly Pardubice natolik profesorsky, že nakonec vyslaly do sóla z trestu se vracejícího vsetínského útočníka. Ránu mezi betony ale Barek bez větších potíží vystihl.

Domácímu týmu jako obvykle nepřálo ani štěstí. Demlovu odraženou střelu nedokázal Dubec přesně za líně se přesunujícího Bareka a Stantien po příhře zpoza mantinelu napálil jen rameno pardubického náhradníka.

Barek odolával až do 47.minuty, kdy přišla chvíle dvacetiletého útočníka Radima Hrušky. Po zpracování skákavé přihrávky poslal puk do protipohybu pardubického brankáře. V dalším střídání mohl přidat pojistku, tentokráte však Barek do jeho dorážky vložil v poslední chvíli beton. Pardubice se do náporu propracovaly až v samotném závěru, když na trestnou lavici zamířil obránce Polák. Při power-play před Bieglem několikrát zahřmělo, udeřilo však na druhé straně. Přes celé kluziště vyhodil puk Sedlák a tři vteřiny před koncem bylo o vítězi definitivně jasno.

Jan Neliba (Vsetín): "Jsem rád, že jsme zvládli pro nás tolik důležitý zápas, lídr soutěže se neporáží každý den. Dnešní vítězství je výsledkem bojovností celého týmu podpořené skvělým výkonem Radovana Biegla. My jsme dnes chtěli více vyhrát než soupeř, v závěru jsme hru zjednodušili, více stříleli a výsledek se dostavil."

Jiří Seidl (Pardubice): "Ve vyrovnaném utkání se obě mužstva soustředila především na obranu. Domácí byli v těch málo šancích nebezpečnější, častěji stříleli, naopak my jsme se utápěli v kombinacích. Vsetín si asi dnes více zasloužil vyhrát."