Pardubice rozhodly ve druhé třetině

Václav Trávníček • 28.12.2003

P a r d u b i c e – V prvním utkání po vánoční přestávce se Vsetínští utkali s vedoucími Pardubicemi už pod novou trenérskou štafetou Tabara – Neliba – Režnar. Ani tři muži na střídačce však valašskému klubu nepomohli k vítězství. Pardubický celek rozhodl ve druhé třetině, kdy vstřelil dvě z celkem tří branek. Jedenkrát se trefil i někdejší vsetínský vůdce Jiří Dopita.

- 34.kolo ne 28.12.17:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 22. P. Sýkora (Mrázek, Divíšek), 38. Dopita (Mudroch), 50. Divíšek (Mrázek) Střely na branku: 36:20 Vyloučení: 9:9 Využití: 0:0 Vyhraná vhazování: 47:21 Rozhodčí: Jebavý - Charvát, Kalivoda Diváci: 9204 (vyprodáno)
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hylák – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal, Janecký – Blažek, Dopita, Lubina – P. Sýkora, Divíšek, Mrázek – Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
VHK ROBE Vsetín: Biegl – Jaškin, Frolo, Luža, Polák, Kuboš, Vyrůbalík, Hrabal – Dubec, Pavliš, Mikšan – Hudec, Stantien. Selingr – Ambruz, Sochorek, Šebesta – Mračka, Hubáček, Brynecký.
Vsetínští nastoupili hned se třemi novými tvářemi na soupisce: Mikšanem, Sochorkem a Šebestou, kteří v letošní sezóně oblékali dres prvoligové Opavy. Pardubicím se do sestavy vrátil uzdravený Ladislav Lubina, naopak místo se nenašlo pro slovinského reprezentanta Razingara. Místo Svobody se do branky domácích poprvé postavil mladý Alexander Hylák

Úvodní střelu zápasu vyslal na Biegla hned v první minutě právě Lubina, po něm vsetínského brankáře prověřil Koukal ranou od modré. Pardubice byly jasně lepší, v dalších šancích proti Bieglovi neuspěli Zábranský a Divíšek. Gól měl na hokejce Kudrna, když po Podhradského přihrávce střílel do odkryté brány. Biegl však fantastickým skluzem vyrazil. Po Dopitově pasu jej pak zkoušel bekhendem překvapit Blažek, v další šanci se ocitl Mrázek. Velký tlak si Pardubice vytvořily v půli třetiny, kdy Vsetínské svírala formace Kolář – Koukal – Průcha. Po zbytečném faulu a vyloučení Koukala se však hosté zvedli a začali lépe bránit.

Jestliže první třetinu prohráli Vsetínští na vhazování 14:8, rozdíl v druhém dějství byl ještě markantnější. Navíc už ve dvaadvacáté minutě našel Mrázek zpoza branky Petra Sýkoru, proti jehož střele nemohl vsetínský gólman už nic dělat. O šedesát vteřin později mohl vedení pojistit Průcha, jeho švih ale orazítkoval pouze Bieglovu tyč. Po chybné vsetínské rozehrávce se pak dostal k puku Michal Sýkora, jehož tvrdou střelu od modré zastavil Biegl až na druhý pokus. Hosté dostali šanci na srovnání v pětadvacáté minutě, kdy si menší trest za hákování odpykával Janecký. Hyláka však Selingrova dělovka nepřekvapila. V polovině zápasu se mohl trefit Pavliš, ale Hylák byl opět pozorný. Změnu skóre tak přinesla až Dopitova dorážka v 38. minutě, která domácím zajistila už dvoubrankové vedení. Vsetínu se nedařilo při vhazování, v druhé třetině jasně dominovaly Pardubice (19:8).

V poslední třetině už Pardubičtí potvrzovali své vítězství. Polák, který naskočil do hry z trestné lavice, se sice dostal do samostatného úniku, ale při zakončení mu puk poskočil a Hylák jej v klidu betonem poslal mimo branku. Vsetín pokračoval v bídě a utrpení při vhazováních. V padesáté minutě zpečetil vítězství Pardubic Divíšek, domácí brankář Hylák si tak ve svém premiérovém utkání v extralize připsal první vychytanou nulu.