Pán Titulů: Návrat Jiřího Dopity na vsetínský led

Aleš Koňařík • 10.11.2003

V s e t í n – Hned devět reprezentantů českého, resp. slovenského hokeje se v úterní podvečer předvede na vsetínském ledě v dresu hostujících Pardubic. Hlavně se však na „místo činu“ vrací dlouholetá vsetínská modla Jiří Dopita, který v prvním vzájemném měření sil musel překousnout překvapivou porážku svého nového týmu 3:2 v prodloužení.

Vítězný gól Vsetína vstřelil 29 vteřin před koncem prodloužení Martin Ambruz, až dosud jde o jediné vsetínské vítězství na soupeřově ledě. Kromě remíz 1:1 ve Vítkovicích a Litvínově už Vsetín všechny zápasy venku prohrál.

Vedoucímu celku tabulky bude scházet matador Ladislav Lubina, který si během reprezentační přestávky poškodil kolenní vazy a na led se vrátí až v novém roce. Na Vsetín neodcestuje ani křídlo Dopitova útoku František Mrázek.

Jiří Dopita zahájil své působení v pardubickém dresu pozvolna, ovšem forma mohutného centra pravidelně graduje až ve vyřazovacích bojích. Už nyní ale patří Dopitovi druhé místo v klubové produktivitě, držitel Zlaté hokejky z roku 2001 má na svém kontě 15 bodů (4+11).

Vsetín se domácímu publiku poprvé představí v novém složení, tedy už bez útočníků Petra Vampoly, Jiřího Haška, Robina Kováře a obránce Martina Vyrůbalíka, zato s novými tvářemi Liborem Pavlišem (hostování z Karlových Varů) a Radkem Procházkou (dosud prvoligový Prostějov). Není jisté, zda se v týmu objeví i znojemský Jaroslav Mareš. Příchod Andreje Galkina závisí na postoji Voskresensku a dle sportovního manažera Oldřicha Štefla by Galkin mohl v nejhorším případě přestoupit až začátkem prosince.