Zkrátka jsme víc chtěli, těšilo po utkání s Opavou střelce Františka Zúbka

Václav Trávníček • 11.11.2012

Konečně to vyšlo. Vsetínští hokejisté dokázali ze čtvrtého vzájemného utkání s Opavou vytěžit první tříbodový zisk. V sobotu se dokázali prosadit i navzdory nepříjemné hře Slezanu a po divoké přestřelce si na domácím ledě připsali vítězství 6:5. „Opava hraje antihokej, který je ale velmi účinný. Proto jsme rádi, že jsme zápas zvládli,“ oddechl si útočník František Zúbek, jenž se na triumfu Valachů podílel dvěma brankami.

„Opava nám tuto sezónu moc nesedí,“ přiznal Zúbek. „Ze třech dosavadních vzájemných zápasů jsme s ní všechny prohráli. Do tohoto duelu jsme šli s tím, že čtvrté utkání už zkrátka prohrát nesmíme,“ připomněl. Domácí skutečně vstoupili do utkání dobře a brzy začali diktovat tempo hry. Po první třetině vedli 3:1 a zdálo se, že drží opratě zápasu ve svých rukou. Pak ale přišla přesilovka Slezanu a kontaktní gól Michala Kukola na 3:2. Stejný hráč pak zanedlouho stál i na konci akce, kterou Opavští přetavili ve vyrovnání.

Psala se 32. minuta a hosté ze Slezska byli od tohoto momentu lepším týmem. A jedině díky několika učebnicovým zákrokům brankáře Lukáše Plška nestrhli vedení na svoji stranu. „Možná někdo čekal, že budeme hrát stejně jako ve středu proti Havířovu, ale to nešlo,“ vykládal trenér Viktor Hlobil. „Havířov přijel a chtěl hrát hokej. Jenže Opava přijela a byla zalezená. Proti tomu jsme se těžko prosazovali,“ vysvětlil. „Soupeř zkrátka bránil a z toho vyrážel do protiútoků. Znovu jsme na to dopláceli,“ věděl František Zúbek, který však na konci druhé periody přece jen Valachům vrátil vedení, když se po Vaňkově přihrávce trefil na 4:3.

Hosté se ovšem nevzdali a když Herman ve 45. minutě potrestal nepřesnosti v domácí obraně, bylo na Lapači opět vyrovnáno a houpačka pokračovala. Po Zúbkově druhé brance to už už vypadalo, že si zelenožlutí zkrátka připíšou tři body, jenže to by se nesměla Opava opět dotáhnout. Rozhřešení tak přinesl až gól Marka Dubce šest minut před závěrečnou sirénou. „Myslím, že jsme prostě víc chtěli. I když jsme se do toho sami zamotávali a dávali soupeři šance, aby se mohl opět dostat do zápasu, vyhráli jsme,“ oddechl si František Zúbek.

Valaši tak v sobotu potvrdili středeční body z bitvy proti Havířovu. A v příštím kole na ně budou chtít navázat na ledě Nového Jičína - soupeře, který podobně jako Opava nedá kůži nikdy zadarmo. „Venkovní utkání nám zatím moc nejdou, ale jednou to zvládnout musíme. Uděláme všechno pro to, aby tomu tak bylo už v Novém Jičíně,“ poznamenal Viktor Hlobil. „S venkovními zápasy problémy máme,“ připustil Zúbek. „Kdybychom v nich hráli alespoň padesát procent toho, co předvádíme doma, vozili bychom z těchto utkání víc bodů. Chceme venkovní zápasy hrát lépe a musíme se k tomu zkrátka propracovat,“ uzavřel autor dvou sobotních branek.