Náročný týden: Junioři narazí na dva lídry. Připíšou si cenné skalpy?

Helena Hegeďová • 11.11.2021

Dorostenecká nejvyšší soutěž má stále přestávku, a tak se v dalších zápasech představí jen nejstarší vsetínská mládežnická kategorie. A že se mají fanoušci na co těšit. Obě utkání sice Valaši odehrají na venkovních kluzištích, střetnou se však hned se dvěma lídry. Přerovem z východu a Pískem ze západu.

Tento týden mají opět ve svém rozpisu zápasy jen junioři. V minulém týdnu nejprve Vsetínští porazili brněnské Warriors 5:2 a prolomili tak černou sérii porážek. O něco méně se jim dařilo v neděli na ledě Šumperku. Mladí Draci totiž svého soupeře nepustili příliš ke slovu a Vsetín se radoval jen jednou, a to z gólu Matyáše Horského ve vlastním oslabení. Ani tento týden však na vsetínské juniory nečeká nic jednoduchého.

Zápas 12. 11. Přerov – Vsetín 18:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
1. 10. 2021 Vsetín - Přerov 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Vsetínští otevřeli skóre zápasu v šesté minutě, zbytek utkání ale patřil Přerovu. Valaši doplatili hlavně na nevyužité šance, kterých měli v duelu hned několik.

V pátek se Valaši utkají s Přerovem, vedoucím celkem východní skupiny. Ani Zubři však nejsou bezchybní. V celém průběhu soutěže sice narazili pouze dvakrát, ale naposledy ve středeční dohrávce proti regionálnímu rivalovi ze Šumperka. Druhým, komu se zatím nejúspěšnější celek východu podařilo porazit, byla brněnská Technika. Využijí Valaši nedávné prohry soupeře k nastartování své nové vítězné vlny? Tabulka je od třetího po šesté místo vyrovnaná, týmy zde umístěné od sebe dělí pouze jeden bod. Více odskočení jsou právě jen Přerov s Šumperkem. Je ten správný čas pokusit se vedoucí týmy dohnat?

Zápas 14. 11. Písek – Vsetín 13:00

V neděli čeká Vsetínské další lídr, konkrétně písečtí Králové ze západní skupiny. Také k tomuto zápasu odjedou Valaši na led soupeře. Písek vede po šestnácti utkáních o devět bodů, prohrál jen třikrát, z toho jednou až po základní hrací době. V minulém týdnu porazili Králové svého nejbližšího pronásledovatele, pražskou Kobru, 4:1. Více si zastříleli proti Havlíčkovu Brodu, kterému nasázeli sedm branek. Sami v duelu inkasovali třikrát. Jedinými přemožiteli jihočeského týmu tak zůstali přerovští Zubři, kteří vyhráli atraktivní souboj lídrů, a naposledy také Ústí nad Labem.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Tkadlec – Fojtík, Sýkora, Matějíček, Macík, Houser, Liss, Prčík, Čapka, Sviták – Janíček, Maštalíř, Jurek, Horský, Sopek, Lavička, Bednařík, Broža.
Přerov: Žurek – Gréč, Hanák, Nesvadba, Koblížek, Pekr, Holík, Kaprál – Kuchta, Kleniar, Fencl, Brázda, Kolařík, Mašek, Švejda, Hlávka, Buršík, Hyža.
Písek: Lokajíček – Dohnal, Kulvejt, Dolhý, Houdek, Kurfürst – Pešek, Krasanovský, Dubský, Kouba, Hála, Kreuzman, Kovařík, Ryba, Hrakholski, Hollar, Lechnýř, Kříž.

Lídři kanadského bodování
Bodují mezi obránciGólmanská jednička
VsetínOndřej Broža (7+8)Marek Houser (2+6)David Tkadlec (90,12 %)
PřerovPatrik Kleniar (14+12)Jan Fencl (14+8)Petr Žurek (92,08 %)