Selingr: Dokud máme šanci, nevzdáme to!

Tomáš Diblík, Aleš Koňařík • 26.01.2005

P r a h a – Škoda, že proti všem týmům se Vsetínu letos nedaří tak, jako v duelech se Slavií Praha. Ke dvěma domácím výhrám přidali vsetínští hokejisté bonusový bod za vítězství 4:3 v prodloužení. Sazka Aréna tak z pohledu domácího týmu zažila podruhé v řadě zklamání, které kontrastovalo se vsetínskou radostí. „Do konce zbývá ještě pár zápasů a ani by nás nebavilo, kdybychom je jen tak odbruslili. Dokud máme šanci, budeme o play-off bojovat,“ řekl po utkání útočník Pavel Selingr, střelec rozhodujícího gólu zápasu.

Vsetín svého soka v první třetině dokonale zaskočil a znechutil tak brankáři Šmídovi jeho obnovenou premiéru za Slavii. První ranou na branku jen překonal Somík, do přestávky lovil puk ze sítě ještě po trefách Dubce a Němce. Ve druhé části se mezi tyče slávistické branky postavil Lukáš Hronek a Slavia začala postupně ukrajovat ze vsetínského náskoku. „Nejdříve jsme využili ospalosti Slavie a díky tomu šli do rychlého vedení. Možná, že až příliš velkého… Do druhé třetiny totiž nastoupil úplně jiný soupeř a jen díky Čechmánkovi jsme udrželi nadějný stav,“ bilancoval trenér Jan Neliba.

„Úplně jsme přestali bruslit a Slavia se dotáhla na rozdíl jediné branky. Ve třetí třetině jsme se zlepšili, ale bylo to těžké. Hráli jsme skoro pořád v oslabení. Dva body jsou nakonec úspěchem,“ oddychl si Selingr, jehož gól v nastaveném čase padl po trestuhodné chybě slávistických zadáků. Radivojevič zachytil rozehrávku adresovanou obránci Špačkovi a Selingr byl ve správnou chvíli na správném místě. „Puk se mi sice zamotal mezi nohy, ale najednou byl na čepeli. Tak jsem ho zavěsil pod víko,“ usmíval se Selingr, pro kterého to byla devátá branka sezóny.

„Výhra v prodloužení nás stále nechává ve hře o play-off,“ konstatoval Jan Neliba, který ovšem ví, že s každým přibývajícím zápasem a ztraceným bodem je pravděpodobnost této varianty menší a menší. „Naděje umírá poslední. Stále si věříme a dnes jsme hlavně sami sobě dokázali, že nic nevzdáváme,“ odmítá předčasné svlékání kalhot před brodem obránce Ondřej Němec.

Přesto je s blížícím se termínem uzávěrky přestupů téma možných změn v kádru stále více aktuální. Padají jména útočníků Radivojeviče, Veselého a dokonce i brankáře Čechmánka. „Zájem o mě mají kromě Trenčína další dva celky a je jen na vedení klubů, jestli se vůbec dohodnou. Samozřejmě je také možné, že na Vsetíně zůstanu a s týmem se porveme o play-off až do konce,“ nevylučuje žádnou z možností Branko Radivojevič, který ovšem dodává, že jasněji bude po zápasech s Kladnem a ve Zlíně.

Podobně hovořil i Roman Čechmánek, jenž se nad variantou svého možného přestupu jen pousmál. „O tom bych zřejmě nerozhodoval jen já. Ale tím se teď nezabývám. Důležité pro nás je, abychom dokázali bodovat v následujících utkáních. Pokud budeme mít i na konci ledna stále šanci postoupit, nebudeme se bavit o odchodech některých hráčů, a to včetně mně,“ uzavřel brankář – manažer debatu nad případnými změnami na vsetínské soupisce.