Se Vsetínem se loučí obránce Jan Horáček

Tomáš Novosad • 14.12.2002

V s e t í n - Do včerejšího zápasu překvapivě nenaskočil Jan Horáček. Vsetínský tým se totiž nedohodl se Slavií na prodloužení hostování. Ostřílený borec z nížších zámořských soutěží tak putuje zpět do Slavie, která v samém závěru včerejšího zápasu kola otočila nepříznivý vývoj utkání a vyhrála nad Pardubicemi 5:3.

Třiadvacetiletý Horáček odehrál ve Vsetíně 19 zápasů, během nichž vstřelil jednu branku, na dvou se podílel a nasbíral celkem 86 trestných minut. Horáčka draftovalo v roce 1997 St.Louis jako svého třetího hráče (ve 4.kole).

Horáček strávil 5 let po farmách v nižší americké soutěži AHL a letos se vrátil zpět domů. Zde na něj stále má práva pražská Slavia, za kterou stihl ještě před svým odchodem za moře odehrát 3 zápasy v play-off 1997. Před letošní sezónou se připravoval právě s týmem vedeným Vladimírem Růžičkou a odehrál za Slavii 6 zápasů Tipsport Cupu, putoval na hostování do Liberce a poté se na několik týdnů usadil ve valašském celku.

Jeho příchod byl pro Vsetín znatelný. Jeho zkušenost byla cítit, rozuměl si jak s obránci, tak s útočníky.