Rozdíl byl v brankářích, řekl po vítězství nad Plzní obránce Polák

Aleš Koňařík • 01.12.2002

V s e t í n – Být zápas s Plzní o týden později, odjížděl by soupeř s bohatou mikulášskou nadílkou. Ta by jej však tížila stejně, jako v úvodním zápase druhé poloviny soutěže. O faktu, že Vsetín proti Plzni podruhé doma nezaváhá, bylo jasno velmi brzy. Tříbranková smršť v úvodu tradičně drsného, přesto divácky vděčného duelu toho byla důkazem. „Bylo hodně náročné hrát druhý zápas v řadě, přesto se nám začátek utkání hodně vydařil. A to rozhodlo,“ řekl obránce Jiří Polák.

„Plzeň hrála podobný hokej jako Slavie, dohrávali každý souboj a občas, když se jim moc nedařilo, hráli i zákeřně. Například když atakovali Jirku Hudlera.“

Domácí byli oproti Plzni ve všem o krůček popředu a především ji zcela předčili co do postu brankáře. Radovan Biegl chytal naprostém poklidu, zato současná jednička Plzně Zdeněk Šmíd inkasoval ze čtyř ran tři góly. Když jej po nádherné brance Kucharczyka střídal Hamrla, okamžitě jej mezi tyčemi přivítal Hudler.

„Dá se souhlasit s tím, že dnes byl rozdíl v brankářích,“ přikyvoval Polák. „Radek má v současnosti vynikající formu a drží nás i při tlaku soupeře. Dává nám to pak více šancí ke zvratům a máme i jistotu, že udržíme vedení.“ Biegl si v závěru, kdy už jeho tým příliš nebránil, v poklidu poradil s nájezdy Matějovského a Ujčíka.

Debakl Plzně byl ovšem zásluhou dravého výkonu celého mužstva, kde opět nade všemi čněl Jiří Hudler. Sám vstřelil dva góly a na jeden přihrál Kucharczykovi. Mužstvo tak hladce navázalo na poslední třetinu proti Slavii, tentokráte však převahu zvýraznilo vstřelenými góly. „Vysoké vítězství s Plzní ovlivnil předchozí zápas se Slavií, kdy jsme se dokázali zvednou po nevydařené třetině. Dnes jsme hráli důrazně v soubojích a hlavně proměňovali své šance,“ dodal k tomu Polák.