První třetina byla famózní, básnil po zápase Lukáš Plšek

Helena Hegeďová • 30.01.2016

Vsetínští hokejisté mají za sebou domácí zápas s lídrem tabulky z Frýdku-Místku. Zaplněné tribuny mohly sledovat vyrovnaný boj a hlavně skvělý hokej v podání obou celků. Z vítězství se nakonec, již počtvrté v sezóně, radovali hosté, když v retro dresech a pod heslem „Hokej na dřeň“ překonali Valachy poměrem 4:3. Za utkáním se ohlédl maskovaný muž Vsetína - Lukáš Plšek.

Gólman, který výjimečně nastoupil s číslem 1, místo své tradiční 35, dochytal zápas v Porubě a dnes do utkání nastoupil od začátku. „Včera jsem se od trenéra dozvěděl, že budu chytat. Jsem za tu příležitost rád. Věděl jsem, že to bude kvalitní utkání, tak jsem potrénoval, a dobře se vyspal,“ okomentoval svou přípravu na utkání proti letošnímu největšímu rivalovi Vsetína dvaatřicetiletý brankář VHK, v tomhle zápase vlastně Zbrojovky Vsetín.

I když domácí prohráli, nemají se za co stydět, první třetina byla, i podle Lukáše Plška, nejlepší, kterou Valaši letos odehráli. „Chtěli jsme přežít začátek, to se nám povedlo. Hráli jsme zahuštěné střední pásmo, všechno na ně platilo. První třetina se hrála v extrémním tempu, asi jsme všichni věděli, že to nejspíš nepůjde vydržet, ale myslel jsem, že tu druhou třetinu odehrajeme ještě stejně jako tu první.“

Ano, nikomu neuniklo, že druhá třetina nebyla úplně podle představ hráčů a fanoušků Vsetína. „Druhou třetinu jsme si trošku zdřímli. Dali tři góly, a tím se dostali do zápasu. Myslím, že jsme měli být důraznější před naší bránou. Dali tam dva góly z oblasti brankoviště. Hned v prvním střídání jsme takový gól dostali. Vyjel jsem si dobře, ale střelci to sjelo. Reagoval jsem tak, že jsem šel nahoru, protože sem si myslel, že to tam půjde, ale mu to sjelo mezi nohy. To ovlivnilo celou třetinu, Frýdek se dostal na koně, horko těžko jsme se bránili. Myslím si, že můžeme být rádi, že to po třetině bylo jen o gól.“ komentoval skvěle chytající gólman zlomový okamžik zápasu.

Ve třetí třetině ale Valachům opět vzplanula jiskřička naděje na první body proti tomuto soupeři. „Třetí třetinu jsme zase hráli dobře, podařilo se nám vyrovnat, ale dneska bohužel byli o ten jeden gól šťastnější. Musím mančaft pochválit, dneska jsme hráli dobře jak vzadu tak vpředu.“

Plšek kromě svého týmu pochválil taky nápad podpořit registr dárců kostní dřeně: „Může to zachránit spoustu životů, jen víc takových akcí. Jsem rád, že přišlo tolik lidí, doufám, že bude i v registru hodně nových lidí. Musíme poděkovat vedení, že to zorganizovalo a také Frýdku-Místku, že do toho šli taky.“ S touto akcí byla spojena taky rekordní návštěva letošní sezóny. Na Lapač si našlo cestu 2502 diváků, čehož si samozřejmě všimli i samotní hráči. „Po dlouhé době byla fakt parádní atmosféra. Myslím si, že to byl asi první zápas v takové atmosféře, fandilo od začátku od konce. Byla to letos rekordní návštěvnost, paráda, jako za starých časů. Škoda, že jsme nevyhráli.“

A jak se budou Vsetínští chystat na středeční zápas proti Kopřivnici? „Už chceme vyhrát, protože jsme teď dvakrát za sebou prohráli a chceme si udržet druhé místo. V Kopřivnici tedy nebereme nic jiného než tři body. Musíme se na to zase dobře připravit, musíme začít od maličkostí, ale myslím, že na Kopřivnici se nám letos daří, tak snad po dvou prohrách vyhrajeme.“