Přilákali mě sem skvělí fanoušci, přiznává Petr Šenkeřík

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 01.10.2017

V utkání proti Českým Budějovicím mohli fanoušci zahlédnout dvě nové posily obranných řad. Jednou z nich je šestadvacetiletý Petr Šenkeřík, jenž strávil minulou sezónu v americké soutěži. "Chvilku jsem trénoval s klukama v Havířově, poté mě oslovil Radim Tesařík," přibližuje svůj příchod do vsetínského týmu. " Je tady dobrá parta. Jsem tu sice jenom pár dnů, ale už na první pohled je tu skvělá atmosféra."

Jak se zrodil váš příchod na Lapač?
Chvilku jsem trénoval s klukama v Havířově, poté mě oslovil Radim Tesařík. Ještě jsem neměl smlouvu a řekl bych, že mě sem přilákali skvělí fanoušci.

Na co jste se při rozhodování ohlížel?
Ovlivnilo to více faktorů, ale už jen to, že mě oslovili, má nějakou váhu. Navíc tady znám hodně kluků, kteří hrají dobrý hokej.

S kým z týmu jste se znal už před příchodem?
Znám Flina (Lukáše Finsterleho) a Luboše Horčičku, kteří jsou ze Zlína. Poděsa (Martina Podešvu) znám ze Znojma, s Vávrošem (Tomášem Vávrou) jsme zase v mládežnických kategoriích hrávali v derby proti sobě. Znám tady spoustu kluků, což možná bylo také jedním z rozhodujících faktorů, proč jsem sem šel. Je tady dobrá parta. Jsem tu sice jenom pár dnů, ale už na první pohled je tu skvělá atmosféra.

Měl jste i jiné nabídky?
Měl jsem dvě nabídky, jednu teda z Havířova a poté Vsetín. Rozhodl jsem se takhle a doufám, že to bude správné rozhodnutí.

Máte za sebou první zápas, jak byste vaši premiéru ve vsetínském dresu zhodnotil?
Rozhodně musím pochválit fanoušky, kteří fandili celých šedesát minut. To jsem popravdě asi ještě neviděl. Co se týče hry, myslím si, že jsme odvedli dobrý týmový výkon. Bohužel jsme ale dostali tři takové smolné góly – od modré, tečované,… My jsme tolik štěstí neměli. Myslím si, že kdyby se k nám to štěstí trochu přiklonilo, tak by to mohl být vyrovnanější zápas, a to i proti tak zkušenému soupeři.

Vsetín není moc efektivní v přesilovkách. Vy jste v tomhle ohledu naskočil do rozjetého vlaku, takže jaký je váš pohled na věc?
Můj první dojem je takový, že přesilovky nejsou úplně špatné. Musí se jen dobře sehrát, a proto si myslím, že když na tom budeme pracovat a spojíme to s takovým herním výkonem, jaký jsme předvedli dneska, tak to tam určitě začne padat. Podle mě je to jen otázka času.

Na týmu byla vidět snaha o disciplinovanou hru, jak jste to vnímal?
Trenér na to samozřejmě apeluje a kluci v kabině nám taky hned říkali, ať se vyvarujeme vyloučení, protože oslabení jsou vždycky těžká a proti takovému soupeři ještě těžší. Musím ale kluky pochválit, jelikož i v oslabení a proti tak kvalitnímu soupeři, jako jsou Budějovice, odvádí skvělou práci. Musím říct, že jsem tolik zblokovaných střel za zápas snad ještě neviděl. Bohužel tam ale vždycky propadla nějaká šmudla, nějak se to poodráželo a skončilo to v naší bráně.

Myslíte si, že skóre dnes odpovídalo předváděné hře?
Já bych řekl, že úplně ne. My jsme hráli dobře, ale oni hráli o něco líp. Na jejich hře byla vidět zkušenost, jelikož si to dávali opravdu jednoduše.

Loňskou sezónu jste strávil v Americe. Jaký hokej se hraje tam?
Hraje se tam rychleji, tvrději, všemu tomu napomáhá menší hřiště.

Zahrál jste si i v české extralize a mimo jiné také první ligu za Prostějov, kam se vydáte v dalším kole. Jak se na tento zápas těšíte?
Beru to jako každý jiný zápas. Musíme do toho jít na 100%, dobře se připravit a myslím si, že pokud do toho půjdeme stejně jako dneska, tak si ve středu odvezeme tři body.