Po valašském derby zajíždí Vsetín do Opavy

Jiří Kubják • 05.12.2009

Druhá liga skupiny východ se počtem odehraných zápasů blíží ke své polovině a hokejisté Vsetína mají před touto metou další veledůležitý zápas proti Opavě, která na valašský klub ztrácí dva body. Vzájemný duel tedy rozhodne, kdo uhají 6. příčku v tabulce. Vsetín už může do sestavy počítat s Josefem Štraubem, jemuž skončil jednozápasový distanc.

Valašský hokejový klub Vsetín ve svém předešlém zápase podlehl po bojovném výkonu Valašskému Meziříčí 3:4 v probloužení a jistě si tak bude chtít spravit chuť v podobě tří bodu na ledě Opavy. Podpisem Erika Hrni a mladého talentováného obránce Štěpána Špačka valaši ukázali, že s útokem na vyšší patra tabulky to myslí skutečně vážně. V utkání se do středu první formace po jednom zápase znovu postaví Josef Štraub. Chybět bude zřejmě jeden z tahounů zelenožlutých Jiří Ondráček, jehož Zlín v neděli doma hostí Karlovy Vary. Svěřenci trenéra Juraje Juríka se po 22. zápasech ze ziskem 30 bodů usadili na 6. místě tabulky.

Slezan Opava má oproti Vsetínu zápas k dobru a s 28 body figurují na příčce sedmé. Poslední vystoupení červenobílých nedopadlo dobře. Z Přerova se po porážce 3:2 vraceli opavští domů z prázdnou. Slezan má největší sílu v útočné dvojci Glabazňa, Polok, kterým zdatně sekunduje i další útočník Ivo Kocián. Sílnou stránkou Opavy je také brankovište, kde kraluje David Iláš. Zkušenosti na rozdávání má i Zdeněk Pavelek. Zápas to bude zajímavý, jeho uvodní buly je na programu v 17:00.

Sestavy z minulého kola

VHK Vsetín Plšek - Horák, Rajnoha, Zavrtálek, Matula, Šimek, Špaček - Hrňa, Sakrajda, Mokrejš - Kneb, Vaněk, Ševčík - Tesařík (41. Ašer), Matějka, Mikeš

HC Slezan Opava Trenčan - Vitásek, Dohnal, Plánovský, Tichý, Koloničný, Kukol, Schreier, Měch, Glabazňa, Polok, Tůma, Pavelek, Kocián, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Verlič, Kovalovský