Pavel Augusta: Nastupovat za Vsetín je pro mě čest

Michal Veselý • 19.11.2005

V s e t í n. Po dlouhých pěti letech se vrátil na Vsetín zkušený obránce Pavel Augusta, který ve vsetínském dresu prožil slavné okamžiky při zisku prvního titulu v sezóně 1994/95. Poté se po četných anabázích v Německu, Slovensku či nižších soutěžích mihl v sezóně 2000/01 opět na Valašsku. Nyní ve své obnovené premiéře nezklamal a na ledě byl hodně vidět. Přinesl do obraných řad Vsetína potřebnou zkušenost, i když v závěru svým faulem Vsetínu situaci hodně zkomplikoval. Ačkoliv na trestnou lavici odešel spíše neprávem.

Pavle, co se stalo v prodloužení, za co jste byl vyloučen?
„Popravdě jsem nefauloval já. Na ledě byl se mnou David Květoň, po zápase jsme spolu mluvili a byl to on, kdo zasáhl protihráče v pádu hokejkou do obličeje. Osobně jsem to ani neviděl, přijel jsem, až když oba leželi oba na ledě. Nemyslím si, že to byl zákrok na vyloučení.“
Konec zápasu byl hodně nervózní, jak jste to viděl z trestné lavice?
„Každý, kdo je vyloučen v prodloužení, tak to neprožívá lehce. Kluci ale odvedli skvělou práci a ubránili, co mohli.“
Navíc byl ještě vyloučen Roman Stantien...
„Od Boba to zase nebyl tak hrozný faul, všichni známe Řezníčka, ten jsi pro ten zákrok doslova přijel (smích).“
Ke konečnému výsledku, jste po zápase zklamáni z remízy, přeci jen jste vedli o dvě branky?
„Určitě nás to mrzí, rychle jsme získali dvoubrankový náskok, a měli další dvě tři šance, bohužel jsme je neproměnili. Varům se to naopak povedlo a proto zápas skončil tak, jak skončil.“
Pokud byste hodnotil svůj vlastní výkon, nakolik jste sám se sebou spokojen?
„Na to, že jsem měsíc nehrál, to nebylo špatné. Na Vsetín jsem se vrátil vlastně po pěti letech a dá se říct, že to nebylo úplně nejhorší.“
Co se za tu dobu na Vsetíně změnilo?
„Hlavně hráčský kádr. Lidé jsou tady ale pořád stejní a fanoušci jsou k nezaplacení. Jinak jsem rád, že na Vsetíně můžu působit, je to pro mě radost. Jak už jsme řekl, vrátit se tady po tolika letech je parád a svým způsobem i čest.“
Jak probíhala jednání o vašem přestupu?
„Nejdříve s panem Šteflem a potom také s trenéry. Trvalo to sice déle, než jsem očekával, možná jsem mohl nastoupit už před dvěma týdny. Trošku se to ale táhlo, nevím v čem byl problém. Nakonec to však pro mě dopadlo dobře. Trenéři asi „popichovali“ pana Štefla, aby přestup uzavřel a dnes se tak stalo. Včera se vezla transferkarta do Prahy a těsně před zápasem mi došla registračka.“
Co jste říkal na mladé kluky, kteří nyní za Vsetín nastupují a vzato z opačné strany, na Romana Stantiena?
„Před Bobem smekám klobouk, ten určitě patří mezi nejlepší hráče, kteří tady jsou. A mladí kluci jsou hlavně bojovníci. Musí se trochu otrkat, pro některé je to první sezóna v seniorské soutěži. Myslím, že z mnohých z nich budou perfektní hokejisté. Já jsem dnes hrál v obranné dvojici s mladým Lukášem Bolfem a na ledě jsme si vyhověli, nebyl tam žádný problém.“