Oko diváka si v semifinále užije, věří Lukáš Vrba

Filip Bazala • 03.03.2016

S nadsázkou řečeno, Lukáš Vrba stojí před „bratrovražedným“ soubojem s Technikou Brno. Pozornější fanoušci určitě ví, že v dresu semifinálového soupeře bude i bratr Lukáše – Filip Vrba. „Hned jsme si s bráchou dělali legraci, jak si to proti sobě rozdáme,“ líčí starší bratr Lukáš. I proto bude semifinále s Technikou Brno více zajímavé. Takže v pondělí v 17:30 na Lapači!

Lukáši, jak jste reagoval na zprávu, že Technika bude vaším semifinálovým soupeřem? Přál jste si ji?
Nemám moc rád takové to přál-nepřál, je to jedno. Porazit musíte kohokoliv, jestli chcete uspět. Nakonec však možná dobře, že na nás Brno vyšlo. Bude to rozhodně kvalitní hokej, protože Technika hraje velmi dobře. Věřím, že oko diváka si užije svou, takže z tohoto důvodu jsem rád, že jsme dostali právě je.

Z možných soupeřů byla Technika jediná, se kterou jsme měli v základní části pozitivní bilanci. Sedí vám víc jejich styl hry?
Těžko srovnávat základní část s tím, co se děje pak v play-off. Jasným příkladem budiž naše loňské finále s Přerovem, kdy jsme v sezoně čtyřikrát rupli a ve finále jsme v posledním zápase sahali po postupu právě v Přerově. Základní část nyní už nehraje roli. Možná je to trochu dobré pro naše sebevědomí, že máme lepší bilanci, ale v pondělí se bude začínat za stavu 0:0.

Jak se díváte na Brno jako na soupeře? Co na ně bude platit?
Hlavně hrát tak, abychom vyhráli (směje se). Rozhodně je to soupeř, se kterým nemůžeme hrát hurá hokej nahoru a dolů. Musíme se držet toho, co si řekneme a když to budeme dodržovat, tak to povede k úspěchu.

Technika zakončila sezónu na třetím místě. Nebylo to pro vás trochu překvapení, když porovnáte vaše zápasy s Hodonínem nebo Porubou, kteří skončili v tabulce níže?
Brno je dobré v tom, že hraje stabilně velmi dobře a potvrzuje to už několikátou sezonu po sobě. Patří mezi ty nejkvalitnější druholigové kádry. Jejich výhodou je možná trochu to, že hrají v Brně. Kluci, co studují a chtějí hrát hokej, tak mohou hrát právě tam. Tím pádem mají pořád z čeho vybírat a mohou pravidelně stavět konkurenceschopný tým. Z toho trochu těží a hrají tak jak hrají.

Nelze se nezeptat na vašeho mladšího bratra Filipa, který hraje právě v Brně. Jak se těšíte na vzájemnou konfrontaci na ledě v play-off, kde jde o všechno?
Samozřejmě jsem bráchovi volal hned po zápase s Budějovicemi a blahopřál jim k postupu. Hned jsme si začali dělat legraci, že si to proti sobě rozdáme, i nějaké pošťouchnutí proběhlo, ale stejně to není jen o nás dvou. Teoreticky se nemusíme ani potkat na ledě, to je hokej, v zápase budeme soupeři a po utkání zase bráchové.

Nebojíte se tedy situace, kdy byste si mohli pochroumat rodinné vztahy?
Nebojím, nemyslím si, že budeme spolu natolik v kontaktu, abychom se pohádali.

Komu bude fandit rodina?
Já si myslím, že rodiče budou fandit hlavně dobrému hokeji a budou rádi, když padne gól na obou stranách (směje se). Těžko říct, to se budete muset zeptat spíš jich, ale budou určitě hlavně chtít, ať to ve zdraví oba zvládneme.

Po čtvrtfinále jste dostali volno, ve čtvrtek jste byli poprvé společně na ledě. Jaká bude příprava na semifinále?
Program máme jasně nastavený od trenérů, určitě si k soupeři něco řekneme, podíváme se na video a připravíme taktiku. Klasicky jako na každého soupeře, je to play-off a budeme se tomu věnovat. Co nám trenéři naordinují, tak s tím určitě vyrukujeme.