Na závěr roku míří Vsetín do Varů

Michal Veselý • 29.12.2005

V s e t í n - Poslední zápas v letošním kalendářním roce odehrají vsetínští hokejisté na západě Čech, střetnou s týmem Karlových Varů. Oba celky ve středečním kole prohrály, Valaši nestačili doma na Vítkovice, když podlehli vysoko 2:6 a Karlovy Vary prohráli v Liberci 3:0. V letošní sezoně se oba celky utkaly už dvakrát, v prvním měření sil podlehl Vsetín na varském ledě 7:4, v domácí odvetě se snažil o nápravu, ale přišel o nadějné vedení 2:0 a zápas nakonec skončil remízou 2:2, když vyrovnával v přesilové hře bývalý vsetínský obránce Ondřej Němec.

Karlovy Vary bojují o osmičku

Karlovy Vary udělají doma vše pro to, aby Vsetín podruhé v sezoně porazily, body totiž nutně potřebují, aby si zajistily účast ve vyřazovacích bojích, což se jim v minulosti ještě nepodařilo. Momentálně jsou na desátém místě a na osmou Plzeň ztrácejí dva body. Ve varské šatně se to hráči, kteří prošli Vsetínem, jen hemží, v obraně hraje Němec s Polákem a v prvním útoku hraje Pavel Selingr. Na začátku sezony zde hráli i útočníci Tomáš Vak s Radimem Kucharzyckem a v bráně stál Roman Čechmánkem, žádný už ale v týmu nepůsobí. Západočeši proti Vsetínu nenastoupí v nejsilnějším složení, chybět bude první brankář Mensátor, zkušený obránce Řezníček a útočníci Alinč,Procházka a Nedorost.

Ze vsetínské kabiny

Hlavní otázka na Vsetíně je kdy dostanou hráči zaplaceno. Dnes má na Vsetín dorazit ruský majitel klubu a hráči a trenéři mají dostat své peníze nejpozději 2. ledna. Situace je napjatá, neboť hrozí, že se nepodaří odblokovat přestupy a Vsetín by musel v baráží nastoupit jen s hráči, které má nyní k dispozici. Pro účast v baráži je nutné mít odehráno minimálně 15 zápasů a tak by vytipované posily musely nastoupit už 3. ledna proti Českým Budějovicím. Trenér Kopřiva byl ujištěn vedením, že 2. ledna budou přestupy odblokovány. Nejen problémy s penězi ale i zraněnými hráči trápí Valachy, v dalším zápase nenastoupí kapitán Stantien, v obraně budou chybět nemocný Horák a zraněný Hrabal, obránce Ponomarev se ještě nevrátil z Ruska a nad jeho startem tak visí otazník.

Vzájemné zápasy

HC Energie Karlovy Vary - Vsetínská hokejová a.s. 7 : 4 (0:0, 3:2, 4:2)

Branky: 23. Duben (Hurtaj), 27. Hurtaj (M. Dvořák, A. Nedorost), 32. Skuhravý, 42. Alinč (Pavelek), 55. J. Řezníček z trest. střílení, 55. M. Dvořák (Hurtaj, Ptáček), 60. M. Dvořák (Hurtaj, A. Nedorost) - 34. Duba (Steiner), 36. O. Hruška (Steiner), 50. Dubec (Ivan), 56. Stantien.

Vsetínská hokejová a.s. - HC Energie Karlovy Vary 2 : 2 po pr. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 13. Stantien (Kučný), 15. Valko (Stantien, Demel) - 17. A. Nedorost (M. Dvořák, Hurtaj), 36. Němec (J. Řezníček)

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Hovi - Spitzer, Kučný, Bauer, Zapletal, Bolf, Nedbálek, Ostrčil - O. Hruška, Steiner, Demel - Janků, Jenáček, Květoň - Dubec, Polášek, Rob - Sakrajda, R. Hruška, Duba.

Karlovy Vary: Přikryl - Němec, Duben, Ustrnul, J. Polák, Macholda, Krajíček - Kumstát, Hurtaj, Selingr - Dvořák, Kraft, Pavelek - Pech, Skuhravý, Košťál