Na osmičku Vsetín má, tvrdí Radek Gardoň

Zbyněk Stanečka, Aleš Koňařík • 10.01.2003

V s e t í n - Dokázat, že ani kontumační porážka nic neznamenala a navíc poprvé v letošní sezóně porazit celek Karlových Varů. Takové bylo krédo vsetínských hokejistů před pátečním soubojem se Západočechy. Souboj o to víc vyhecovaný faktem, že oba mančafty se snaží proklouznout do play-off. Ve vsetínských řadách nejvíce zářila hvězda „zapůjčeného“ Radka Gardoně. Při pohledu na hru drobného centra si nejeden vsetínský fanoušek vzpomněl na útočníka obdobného ražení, Jiřího Burgra.

„Je hodně důležité, že se vyhrálo. Hráli jsme kolektivně, nikdo nechrtil na sebe a díky tomu jsme podle mě po zásluze zvítězili, “ komentoval zápas útočník Marian Kacíř, který se asistencí podílel na prvním gólu Tomáše Demela.

Spokojen byl rovněž Radek Gardoň, pro kterého byl duel s Energií premiérou na vsetínském stadionu. „Vsetín hraje o osmičku. Všichni hrají na doraz a je to vidět na bojovnosti, na důrazu. Jsem rád, že se mi můj první zápas na Vsetíně se povedl,“ neskrýval spokojenost hráč, který bude žlutozelené barvy oblékat do konce ledna.

Gardoň díky absenci potrestaného Tomáše Vaka nastoupil ve středu první pětky. Byl to šťastný tah. Nově složený útok táhl celý mančaft. Gardoň nešetřil chválou na své spoluhráče: „Hrál jsem s výbornými hráči, a to hodně pomůže. Dneska vyšlo zakončení na mě, ale v dalším zápase to může být někdo jiný.“

Trio Demel – Gardoň – Kacíř produkovalo pohledný hokej a pokaždé, když se objevili na ledě, musel hostující brankář Franěk vyhlásit stav pohotovosti. „Vary jsme přehrávali dobrým bruslením a z toho byly šance a také dvě branky“, přiznal kladenský odchovanec. Svým výkonem nově složená první formace zamotala hlavu domácím trenérům. Gardoň, který zaskakoval za distancovaného Vaka, se ukázal jako velmi platný tvůrce hry. „Uvidíme, oba to jsou odlišní hráči. Radek Gardoň je o něco techničtější, hodně nahrává. Poslední slovo ale mají trenéři a uvidíme jak se rozhodnou“, nechtěl moc radit trenérskému duu Kacíř.

Zdislav Tabara však po zápase prohlásil, že Vak o místo prvního centra nepřijde, Gardoň se tak opět přesune mezi Ambruze a Kotáska.

Kmenový hráč Kladna přišel na Vsetín teprve v pondělí. Nápad angažovat tvořivého útočníka vzešel od dalšího Kladeňáka ve vsetínských službách, Jana Neliby. Změnu dresu však šikovný centr bere jako výhodu: „Kladno vede první ligu o 15 bodů, takže už hraje vlažněji. Jsem rád, že můžu hrát v lednu na Vsetíně, který hraje o play-off. Každý zápas musíme hrát naplno a tím se ty zápasy liší. Myslím si, že Vsetín má na osmičku, všichni hráči jedou naplno a je to vidět i na výkonech.“ Gardoň prozatím bydlí v hotelu spolu s další novou akvizicí vsetínského týmu, Mariánem Kacířem.