Martina Vyrůbalíka čeká stý extraligový zápas

Václav Trávníček • 01.09.2003

V s e t í n – Dvaadvacetiletý bek Martin Vyrůbalík přišel do Vsetína s pověstí málo vylučovaného hráče. Před dvěma lety si jako obránce slovenské Skalice odseděl osmnáct trestných minut, v loňské sezóně dokonce o šest méně. „Snažím se hrát do těla a zároveň se vyvarovat faulů,“ přibližuje svůj styl hry. V přípravných zápasech nastupuje v pětce s útočníkem Hudcem, se kterým se setkával při utkáních West extraligy. Na otázku, zda se znali už na Slovensku, s úsměvem odpovídá, že ano. „Dokonce mi říkal něco v tom smyslu, že jsem byl dost nepříjemný bek…“

V nejvyšší slovenské soutěži nastoupil do devadesáti devíti zápasů. Klání Vsetína s Kladnem tak bude jeho sté extraligové, avšak první, jež odehraje v Česku. Zde totiž působil jen v mládežnických soutěžích, především v dresu Ytongu Brno. „Vyhlídky klubu v seniorské kategorii nebyly moc dobré - hrála se tam tehdy jenom 1.liga. Známý mně domluvil angažmá ve Skalici a tak jsem to tam, ještě jako junior, na půl roku zkusil,“ komentuje odchod na Slovensko, kde s výjimkou jedné sezony působil doposud. Onen jediný ročník odehrál v barvách svého někdejšího chlebodárce – Brna, kam se musel uchýlit kvůli nástupu na vojenskou službu. Po ukončení ročníku se vrátil zpátky do Skalice.

Odtud jej do Vsetína přivedl sportovní manažer Štefl. „Poté, co mě kontaktoval, jsem si vzal nějaký čas na rozmyšlenou. Pak jsme se setkali v Prostějově při zápase Česka se Slovenskem a domluvili se. Od začátku května jsem už trénoval ve Vsetíně.“

Před příchodem na Valašsko se o místních poměrech dozvěděl od svého agenta. „Má tady nějaké hráče, takže mi řekl, co a jak. Že je tady taková domácká atmosféra, že se mi tu bude líbit. Řekl mi taky, že občas třeba mohou přijít peníze o něco později. Já jsem ale neváhal. Česká extraliga má zvuk a šanci bych v budoucnu už nemusel dostat. Pak bych mohl jen litovat, že jsem to nezkusil.“

Vsetínský kádr zatím shledává dobrým. „Mrzelo mě sice, že jsme ani jednou nebyli schopni porazit sousední Zlín, ale do začátku extraligy máme ještě čas chyby odstranit,“ uzavírá.

Martin Vyrůbalík
Narozen:          29.1.1981, Hodonín
Mateřský klub:    Baník Hodonín
Pozice:           obránce