Marek Grill: Klobouk dolů před vsetínskými fanoušky

Michal Veselý • 29.09.2006

V s e t í n – „Dnešní zápas rozhodly přesilové hry“, tak znělo hodnocení Marka Grilla. Mladý slovenský útočník rozšířil v letě už tak hodně početnou slovenskou kolonii v barvách Vsetína. Do valašského klubu zamířil ze slovenské Skalice. V přípravě patřil k nejproduktivnějším hráčům a velmi brzy se stal miláčkem vsetínských fanoušků. Padl do oka i trenérům a podepsal s klubem jednoletou smlouvu s opcí. Postavou nevelký křidelník zatím hraje v první útočné formaci. Daří se mu i střelecky, nezbývá než doufat, že mu jeho forma vydrží a stane se oporou vsetínského mužstva.

Marku jak jste viděl dnešní zápas?

Ze začátku jsme se opět nevyvarovali vyloučení a dostali jsme rychle branku. V první třetině jsme v dalším oslabení dostali druhý gól a nevypadalo to s námi dobře. Ve druhé třetině jsme sice zkorigovali na 2:1 a já jsem dokonce mohl vyrovnat, měl jsem velkou šanci, ale svezl se mi puk. Věřím, že bychom to otočili, ale bohužel. Soupeř byl velmi silný, rozhodly dneska přesilovky a naše chyby. Možná nám uškodila ta přestávka. Nastoupili jsme asi trošku s respektem, soupeř má v kádru zvučné jména. Utkání hodně ovlivnil ten rychlý gól. Dnes nás může těšit jen, že jsme zase dali dva góly z přesilových her.

Jak byste porovnal českou a slovenskou extraligu?

Tak česká extraliga je určitě kvalitnější. Já jsem přišel ze Skalice, z mužstva které nemělo nějaké výborné výsledky minulou sezónu. Pro mě je hrát v Česku velká zkušenost, hrát proti takovým týmům a hráčům. Je to rychlejší a kvalitnější.

Zatím hrajete v první lajně …

Musím si toho vážit a šlapat naplno a pak se uvidí, co do budoucna. Hraji v útoku se zkušenými borci, jde vidět, že mají hodně odehrané. Dostáváme na ledě hodně prostoru a dáváme i góly z přesilovek, jsem spokojený.

Dnes Vás trenér ve druhé třetině stáhl z ledu, proč?

Nevím proč. Měl jsem dvě šance a neproměnil jsem je. Poslední dobou mi puk dost odskakuje. Trošku se mi vytratila pohoda, co jsem měl v předcházejících zápasech. Trenér chtěl asi pomoct mužstvu zařazením nového hráče.

Jak se Vám líbí na Vsetíně?

Jsem tady spokojený, sice jezdím dost často domů. Jsem tady rád, vážím si toho, že tady můžu být, hrát v takovém klubu s takovou historií.

Jak byste porovnal vsetínské a skalické fanoušky?

Je to neporovnatelné. Klobouk dolů před vsetínskými fanoušky. Lidi tady hokejem žijí, to jsem ještě nezažil. Tímto je chci pozdravit a poděkovat, že chodí v hojném počtu.