Lukáš Matula: Zápřah mi nevadí, rád Vsetínu pomůžu

Michal Veselý • 20.11.2008

V s e t í n – Hráči Valašského hokejového klubu neprožívají zrovna plodné bodové období. Série zápasů bez vítězství má už sedmý korálek. Ve středečním zápase se Žďárem nad Sázavou mohly kouče Hlobila potěšit jen dvě věci: rychlý obrat ve druhé třetině a velice dobrý výkon obránce Lukáše Matuly, pravidelné posily ze Zlína. Talentovaný zadák si v utkání připsal dva kanadské body za branku a asistenci a jako jeden z mála snese přísné měřítko. Jak ven z krize však neví ani on. Další možnost nápravy budou mít Valaši v neděli, kdy zavítají na horký opavský led. Zlínský zadák bude ale pravděpodobně chybět, v pátek i v sobotu bude hájit barvy Beranů v juniorské extralize.

Kdyby se ve středečním zápase hrálo na šance, tak hokejisté Žďáru odjedou minimálně s desítkou. Hráči VHK však v první třetině všechny své šance zahodili, minimálně pět z nich patřilo do kategorie nejvyloženějších. „Patnáct minut jsme je tlačili, oni pak měli dvě střely a dali dvě branky,“ říká úvodem mladý bek. Druhým dechem dodává: „Ta jejich první pětka hrála dobře, Sobotka měl snad pět přihrávek.“

Ve druhé třetině předvedli zelenožlutí dokonalý obrat, hodně jim k tomu dopomohla i nedisciplinovanost hostů, kteří se v krátkém časovém úseku nechali třikrát vyloučit. Vsetínští nabídnutou příležitost dokázali hned dvakrát využit. A v obou gólech měl prsty právě zadák Matula. „Pepa Štraub mi to tam nahrál, dlouho jsme nestříleli, a tak jsem to zkusil. Čekali jsem na nejvhodnější chvíli, kdy už tam nikdo nebyl a vystřelil. Jsem rád, že mě tam trenér dal. Dal sem branku i přihrávku, tak jsem mu důvěru splatil.“

Vedení však Vsetín dlouho neudržel. Po další chybě ve středním pásmu přišlo další přečíslení a bylo vyrovnáno. „Když jsme vedli před koncem druhé třetiny 3:2, dostali jsme úplně zbytečný vyrovnávající gól," ví Matula. Má pravdu, inkasovaná branka Valachy poznamenala a do konce třetiny vynikajícího Blažíčka v brance Žďáru prakticky neohrozili.

Ve třetí třetině to už byla ze strany šestinásobného mistra křeč, hrálo se sice převážně před žďárskou brankou, ale hostům stačily dva rychlé brejky a bylo to rázem 3:5 z pohledu domácích. Ti už do závěrečné sirény utkání nezdramatizovali a prohráli potřetí v řadě. Matula a spol. se tedy o zisk bodů pokusí v neděli proti Opavě. Talentovaný obránce však bude pomáhat mateřskému Zlínu.

„Já jsem rád, že sem jezdím, pro mě je takový zápas víc než trénink. Mám toho fakt dost, hraji ještě ve Zlíně za juniorku. Mně to ale nevadí, rád pomůžu. Jsem tady spokojený, i trenéři jsou dobří. Znám tady hodně kluků, je tady spousta zlíňáků, kteří prošli juniorkou. Jen je škoda, že po výborném říjnu přišel listopadu útlum,“ uzavírá smutně Matula.

Matula/