Lukáš Bolf: Dnes rozhodla druhá třetina

Michal Veselý • 08.12.2006

V s e t í n - Nešťastný zápas sehráli vsetínští hokejisté v zápase s Českými Budějovicemi. Zachytli sice úvod zápasu a rychle vedli, ale ani to na vítězství nestačilo. Ve druhé třetině je na kolena srazily dvě vlastní branky. Zásluhou premiérové extraligové trefy Lukáše Bolfa snížili na rozdíl jediné branky. V závěrečné powerplay inkasovali do prázdné branky a prohráli tak po sedmé v řadě. Mladý zadák čekal na svou gólovou premiéru v nejvyšší soutěži 56 zápasů, snad jeho druhý extraligový zásah přijde za kratší čas.

Lukáši, jak jste viděl dnešní zápas?

Tak na rozdíl od zápasu s Třincem se nám povedl úvod zápasu. Nemuseli jsme dotahovat náskok soupeře, na začátek zápasu jsme se hodně soustředili. Bohužel se nám nepovedla druhá třetina a to nás potopilo.

Co se stalo ve druhé třetině?

Těžko říct, opravdu nevím. Na zápas jsme se hodně soustředili, protože byl poslední před přestávkou. Rozhodly nešťastné skoro vlastní góly, takové tečované puky. Byly to zvláštní branky, nepadly po nějakém souvislém tlaku. Soupeř se hodně snažil střílet do branky, opravdu z každé pozice. Stříleli hlavně zápěstím. My jsme se snažili zabránit střelám a srazili si puky do branky, to má potom brankář těžké, když puk změní směr. Byla to opravdu smůla, Budějovicím tam spadlo úplně vše.

Budějovicím pomohla výhra do čela tabulky, vypadaly jako lídr?

Tak to nevím, extraliga je strašně vyrovnaná, tam je úplně jedno s kým hrajete. My se určitě nezajímali o to, že soupeř hraje o první místo tabulky. My musíme jít do každého zápasu naplno, s maximální bojovností.

Dneska první extraligová trefa, jak padla, a co Vás bude stát?

Tak konečně tam něco spadlo, bohužel to na body nestačilo. Celý gól mi připravil Lukáš Duba, který mi z rohu nahrál a pak šel agresivně do branky a odtáhl mi brankáře. Já potom střílel skoro do prázdné branky, střela šla těsně pod lapačku k tyči. Výbornou práci odvedl celý útok za brankou. Potom sem Lukáše poprosil, aby mi puk vyzvedl u rozhodčího, já si ho někam vystavím. Musím kluky pohostit nějakou svačinkou, možná bude i pivečko.

Zápas se ale mohl vyvíjet jinak, vaše branka čtyři minuty před koncem na 2:3 zápas zdramatizovala …

Ano je to tak, měli jsme tam pár šancí. V powerplay jsme šli za vyrovnáním, ale jeden z obránců tam zalehl puk v brankovišti. Je to škoda, prodloužení jsme si zasloužili.

Plzeň vyhrála a uteče vám na 12 bodů, co s tím?

Určitě to není optimální. Myslím, že začátek sezóny se nám povedl. Nyní se nám zrovna nedařilo, je to i díky zraněním. Extraliga je hrozně vyrovnaná, každé zaváhání nás může stát zápas.

Teď vás čeká reprezentační pauza, jaký budete mít program?

Máme před sebou volný víkend a v pondělí jdeme trénovat. Musíme se připravit na závěrečnou část sezóny, abychom urvali nějaké body a popřípadě se vrátili do boje o desáté místo. Ztráta je velká, ale nic není nemožné, jen musíme mít sérii 2–3 vítězných zápasů.