Konečně jsme začali dávat více branek, radoval se obránce Matula

Jiří Kubják • 02.11.2009

Vsetínští hokejisté se vracejí z pouti po hostujících stadionech. Ze tří zápasů na ledě soupeře si s sebou přivážejí celkově sedm bodů za dvě vítězství a jednu porážku po samostatných nájezdech. Poslední utkání proti Frýdku - Místku (1:9) zhodnotil v bleskovém rozhovoru obránce Lukáš Matula.

Lukáši, co rozhodlo o tak vysokém vízězství proti Frýdku - Místku?
První třetina byla 2:1 v náš prospěch, tak jsme se ještě trochu báli, neboť jsme s Frýdkem - Místkem doma o gól prohráli. V neděli jsme ale hráli to, co po nás trenér chtěl a je dobře, že už jsme začali i dávat branky.

Trenéři složili nový první útok, k Štrabovi a Mokrejšovi přibyl Jiří Ondráček. Zůstane tahle formace i nadále ve stejném složení?
Sestava se od minulého zápasu neměnila, jak jsme dohrávali v Orlové, tak jsme začali i v neděli. Prosadily se všechny formace i ta čtvrtá, kdy vlastně Jakub Ašer dával branku. Už by bylo lepší, kdyby se to ustálilo, abychom si na sebe zvykli při tréninku. Sestava se teď dost měnila, například na přesilovky jsme se domlouvali těsně předtím, než jsme šli na led.

Po třech zápasech venku budete hostit na domácím ledě Přerov. S čím do toho utkání půjdete?
Přerov má teď na kontě šest výher po sobě, tak to bude jistě těžký zápas. U nich jsme prohráli, ale doma musíme potvrdit nedělní vítězství a vyhrát. I k vůli našim divákům, aby jich chodilo více. Protože fanoušci, to je náš šestý hráč na ledě.