Juniorka obsadila na turnaji v Přerově třetí místo

Helena Hegeďová • 18.08.2020

Svá první přípravná utkání odehrála juniorka na turnaji v Přerově, kterého se Valaši účastnili již potřetí. V sobotu na ně čekali soupeři z Tábora a domácí Zubři. V neděli se Vsetín utkal s Kralupy nad Vltavou a kvůli absenci Písku se odpoledne hrálo finále a taky zápas o třetí místo, v němž vsetínští junioři porazili Tábor 5:3.

Za jedno utkání bylo možno získat až 7 bodů, a to díky upravenému hernímu systému. Zápas se hrál na 2x25 minut, přičemž se každá polovina brala jako samostatné utkání a byla zvlášť obodována. Po zápase následovalo prodloužení, případně samostatné nájezdy, v kterých se hrálo o další bod. Finále a zápas o třetí místo už se pak odehrály klasickým způsobem.

Zápasy VHK na turnaji

HC Tábor – VHK ROBE Vsetín 6:4 (3:0, 3:4 – 0:1 sn)

Branky (1. část): 9. Přívozník (Kohout), 14. Vaněk (J. Adamec), 21. Vaněk (Krch).
Branky (2. část): 1. Knobloch (Přívozník), 5. Komma, 16. Přívozník (Knobloch) – 2. Janíček (Kuchařík, Pernický), 16. Vrána (Kopčil), 24. Novosad (Sopek, Pernický), 25. Vrána (Veselý, Kopčil).
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Kopčil.

VHK ROBE Vsetín – HC ZUBR Přerov 1:4 (1:3, 0:1 – 0:1 v prodloužení)

Branky (1. část): 3. Kožený – 4. Fencl (Mynář), 7. Kleniar (Hradil), 25. Dobša (Mynář, Fencl).
Branky (2. část): 2. Kleniar (Halík, Kaprál).
Branky (prodloužení): 2. Hradil.

HK Kralupy nad Vltavou – VHK ROBE Vsetín 2:4 (0:3, 2:1 – 1:0 sn)

Branky (1. část): 1. Ševčík, 10. Janíček (Kožený), 21. Vrána (Pernický).
Branky (2. část): 3: Němec (Hájek), 9. Náhončík (Kapoun) – 4. Sopek.
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Štibran.

Zápas o 3. místo: VHK ROBE Vsetín – HC Tábor 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

Branky: 10. Kopčil (Vrána, Kožený), 23. Machač (Maštalíř), 33. Janíček (Veselý, Pospíšil), 35. Ševčík (Kopčil, Pernický), 60. Vrána – 13. Kofroň (Kohout), 14. Knobloch (Komma, Přívozník), 58. Vaněk.

Komentář trenéra Juraje Juríka

„Turnaj splnil naše očekávání, třítýdenní kondiční přípravu jsme zakončili herní formou. Za mě to bylo 60 na 40. Šedesát do plusu, čtyřicet do mínusu. Konečně jsme měli k dispozici větší počet hráčů. Přišla spousta kluků na try-out. Uvidíme tento týden, kdy budeme pokračovat v tréninku. Do konce měsíce bychom chtěli mít poskládanou kostru mužstva.“

Komentář obránce Vojtěcha Pernického

„Přípravný turnaj v Přerově účel splnil, po třech týdnech trénování jsme si konečně zkusili zápas a zjistili jsme, jak na tom jsme a jak na tom jsou ostatní týmy, co od nich do sezony čekat. Určitě jsme na turnaji nebyli do počtu, sehráli jsme dobrá utkání. Škoda zápasu s Přerovem, kde jsme neurvali ani bod, a poté s Kralupy, s kterými jsme taky ztratili body, a připravili se tak o možnost zahrát si finále. Zápas o 3. místo jsme poté už zvládli a alespoň víme, na čem máme pracovat, abychom byli v sezoně stoprocentní a prali se o přední příčky.“

Soupiska VHK ROBE Vsetín na turnaji:

Gólmani: Jakub Nešpůrek, David Tkadlec
Obránci: Vojtěch Pernický, Martin Kožený, Petr Prčík, Dominik Kuchařík, Patrik Kopřiva, Jakub Krnáč, Marek Houser
Útočníci: Vojtěch Sopek, Vojtěch Vrána, Matyáš Veselý, Michal Kopčil, Viktor Novosad, Martin Janíček, Tadeáš Pospíšil, Jiří Maštalíř, Jiří Macháč, Samuel Rybár, Adam Slovák, Tomáš Ševčík

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov