Junioři porazili lídra extraligy

Michal Kubáň • 16.01.2004

V s e t í n - Vsetínští junioři se pomstili ve veledůležitém zápase proti Kladnu a výhráli 5:3. Nejenže, vrátili Kladnu porážku z 27. kola 1:4, ale zároveň zarazili Kladenským ještě větší bodový odskok z prvního místa, kde by v případě výhry ztráceli Valaši na Kladno 6 bodů. Ovšem byli to právě Kladenští, kteří již v půli první třetiny vedli 2:0. Domácí však brankou Bryneckého ještě v první třetině částečně snížili stav. Ve druhé části srovnal stav zápasu na 2:2 Juraj Prokop. V poslední části to byli domácí, kteří měli větší touhu vyhrát. Brankami Prokopa, Hubáčka, Bryneckého otočili zápas ve svůj prospěch. Hosté sice brankou Matěje Kose korigovali stav, ale vsetínská obrana si veškeré větší výpady Kladna pohlídala. V sobotu junioři přivítají na svém ledě celek z 5. místa tabulky, Litvínov, který na Vsetín ztrácí jen čtyři body. Jednoznačně nejlepším hráčem Vsetína byl slovenský reprezentant Juraj Prokop, který si v zápase připsal 4 body(2+2) a měl tak veliký podíl na vítězství Vsetína.