Jozef Šimek: Věřím, že se do sestavy dostanu!

Michal Veselý • 17.08.2011

Gólově úrodné přípravné střetnutí sehráli hokejisté VHK na ledě Uherského Hradiště. Na venkovním ledě dokázali nastřílet svému soupeři čtyři branky, k jejich smůle jich ale dvojnásobný počet inkasovali. Divácky atraktivní hokej se divákům líbil, trenéři měli jistě jiný názor. „Je to příprava, o výsledku to není,“ říká staronová posila Jozef Šimek

Po zajímavé trase Vsetín – Uherské Hradiště – Vsetín se vrátil zpátky na Lapač slovenský obránce Jozef Šimek. „Ze Vsetína jsem odešel v podstatě sám, cítil jsem, že bych si tady moc nezahrál. Začal jsem hrát za Hradiště, odehrál jsem tu jen půl sezony. Nedařilo se mi tu, tak jsem alespoň dokončil vysokoškolské studium. V létě jsem se začal znova připravovat,“ popisuje svou cestu do zelenožluté družiny Šimek. A kdo ho k návratu zlákal? „Zavolal mi trenér Hlobil, jestli bych nezkusil trénovat a potom na led. Nemám co ztratit, zatrénoval jsem si v létě a jsem tady, uvidíme. Trenér mě dobře zná a věděl, že nemám nikde angažmá. Je to pro mě výzva, věřím, že se do sestavy dostanu,“ hlásí bojovně defenzivní obránce.

Třetí přípravný zápas sehrál proti svému bývalému klubu a nijak zvláštně ho neprožíval. „Nebyl to pro mě nijak speciální zápas, minulý rok jsem si už zahrál za Hradiště proti Vsetínu. Samozřejmě, že jsem kluky poznal, ale nic extra,“ přiznává Šimek. Zápas se Valachům, co se týče výsledku, vůbec nepovedl. „Proti Přerovu i proti Prostějovu nám to šlo. Proti Hradišti to nebylo ono, nepadly nám tam góly v první třetině. Ve druhé tam soupeři zase napadalo všechno a pak to tak dopadlo. Je to příprava a není to o výsledku. Hra určitě výsledku neodpovídá,“ nedělá si těžkou hlavu z porážky slovenský zadák.

Přípravné zápasy slouží trenérům k tomu, aby poznali nové hráče a viděli je v akci, což bylo i vidění i na uherskohradišťském ledě. „Na začátku jsme hráli na tři obrany, od druhé třetiny chtěl dát kouč příležitost všem a dal to na čtyři. Nevím, jestli to bylo šťastné řešení, vyšli jsme trošku z tempa, hlavně obránci. Hrát na osm beků ve druhé lize, to nevím,“ popisuje Šimek. A jak by srovnal oba kluby vsetínský obránce? „Co se týká fanoušků, o tom není potřeba vůbec mluvit, to jednoznačně pro Vsetín. Co se týče zázemí, tak mi to přijde na porovnatelné úrovní, uzavírá Jozef Šimek.