Individuality budily respekt, přiznává Sachr. Valaši to ale zvládli výborně

Helena Hegeďová • 10.03.2019

V první i druhé části soutěže se v brankovišti vsetínská dvojice pravidelně střídala. Do bojů o play-off dostal důvěru starší z výkonnostně vyrovnaného dua. A David Sachr všechny své předpoklady naplňuje a čísla ještě vylepšuje. „Je v tom hlavně štěstí, když jdu do zákroku a oni trefí část výstroje, kterou tam zrovna dám. V tomhle jsem měl hodně kliku,“ komentuje s pokorou svůj výkon a povedené zákroky, které mimo jiné dovedly vsetínský celek do dalšího prodloužení. „Každý bod v této nadstavbě je důležitý,“ raduje se a dodává, že v klíčových zápasech sezóny to bude hlavně o psychice, pokoře a spolupráci.

Davide, v první třetině se hrálo spíše bez střel. Z čeho to plynulo?
Myslím, že šlo o spíše defenzivnější výkon z naší strany. Nechci říkat, že jsme měli strach, ale měli jsme z Komety určitý respekt. Přijela v poněkud jiné sestavě, než hrála doma. Myslím si, že moc střel nepadalo hlavně díky naší dobré obraně.

Zmínil jste, že hosté přijeli v jiné sestavě. Šlo to na hře poznat?
Upřímně, byl to jiný zápas než ten, který jsme odehráli v Brně. Určitě budily respekt individuality, jako je třeba Plášek, který stabilně hraje za áčko Komety, Střondala nebo Novák. Myslím si ale, že jsme si je pohlídali, dřeli jsme a celý tým od prvního do posledního to zvládl výborně.

Jako první jste se dostali do oslabení a vyloučení se vám nevyhnula ani v dalším průběhu. Jaké to pro vás bylo?
Když si to dobře ťukli, tak v našem obranném pásmu rozjeli celkem kolotoč. Vzalo nám to hodně sil. Měli jsme ale skvělou letní přípravu, takže jsme se s tím vypořádali dobře a měli jsme dostatek sil na to, abychom utkání zvládli.

Naopak v početní výhodě jste se dostali do vedení. Jak byste přesilovky zhodnotil?
Jedna velká náhoda (směje se). Ne, kluci tam mají secvičené nějaké signály. Hlavně první lajna, u které si myslím, že jim přesilovky vycházejí celou sezónu. Dávají z toho celkem hodně gólů a určitě nám to pomáhá. Třeba první branka v tomto zápase nás nabudila. Vedli jsme díky ní 1:0 a ukázala nám, že s nimi můžeme hrát.

Byli jste s vedením 1:0 po první třetině spokojení?
Řekl bych, že určitě ano. Byli jsme rádi. Chtěli jsme hrát hlavně na nulu vzadu, abychom zbytečně nedostali první gól. Tím, jak jsme dali první branku, se hra celkem otevřela. Už to nebylo tak defenzivní, ale bylo celkem dost šancí na obou stranách. Myslím si, že to byl pěkný hokej.

Čekali jste, že se hra už na začátku druhé třetiny více otevře?
Čekali jsme, že soupeř dostane po první třetině trošku kartáč, když v plné sestavě prohrávají s námi, s neakademickým týmem, 0:1 po první třetině. To asi nebylo úplně to, s čím sem přijeli. Takže změna hry z toho vyplynula.

Kometa ve druhé třetině rychle otočila, jak jste to vnímal?
Bohužel tam bylo pár chybiček, ve kterých jsme tím pádem nabídli soupeři šanci ke skórování. Kometa je využila, mají tam dostatečně zkušené hráče na to, aby v jasných gólových šancích ty branky dali. Nás to ale nepoložilo, vzápětí jsme vyrovnali a dál jsme bojovali o tři body.

Kometa však měla i několik stoprocentních šancí, ze kterých neskórovala. Měl jste tam několik fantastických zákroků, jak jste to viděl?
Oni to spíš zkonili a trefili mě, než že bych měl nějaké fantastické zákroky (směje se). Je v tom hlavně štěstí, když jdu do zákroku a oni trefí část výstroje, kterou tam zrovna dám. V tomhle jsem měl hodně kliku. Naštěstí trefovali mě, a ne síť.

Byl z všeho pohledu v utkání nějaký okamžik, kdy vás Kometa jasně přehrávala?
Statistika střel mluví jasně v náš neprospěch, ale z mého pohledu to bylo hlavně od půlky třetí třetiny, kdy jsme vlastně vyrovnali. Tam jim rozhodčí nabídl pár přesilovek, což si myslím, že je dostalo do tempa. Můžeme být rádi, že jsme to vůbec dotáhli do prodloužení a do vítězného konce, protože na konci třetí třetiny měli opravdu obrovský tlak. Jsme rádi, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Měli jste v tom závěru obavy o výsledek?
Upřímně, trošku jo. Báli jsme se, protože některé sporné situace byly bohužel vyhodnoceny v náš neprospěch, ale vypořádali jsme se s tím. A to jak při oslabení ve třech, tak i potom ve čtyřech. A jak se říká, kdo nedá 5 na 3, tak ten si nezaslouží vyhrát, to se potvrdilo a vyhráli jsme.

Střídačka už se radovala při závěrečném vyhození, kdy bylo jasné, že zápas skončí remízou. Jste za tento výsledek rádi, i když to není plný bodový zisk?
Určitě. Říkali jsme si, že každý bod v této nadstavbě je důležitý. Po začátku, ve kterém jsme ze dvou zápasů získali šest bodů, jsme si říkali, že teď už to nebude tak jednoduché. Plzeň a Kometa si určitě stáhnout kluky, kteří hrají za áčko. To se potvrdilo už když s Plzní přijel Pour, který hraje stabilně za áčko, nebo teď Plášek a Novák. My jsme rádi za každý bod a chceme se poprat o účast v play-off, což se nám zatím daří.

Příští týden vás čekají dva klíčové zápasy. Jak se na ně připravit?
Budeme se připravovat stejně jako na každého soupeře. Podíváme se na video, rozebereme si jejich hru a půjdeme do toho s čistou hlavou, s žádnou velkou přemotivovaností a budeme se zase snažit uhrát tři body doma na Lapači s Karlovými Vary a pak jet pro výhru do Plzně.

Co bude nejtěžší?
Nastavit si dobře hlavu. Nesmíme tam jít s „Jo! Hurá, hokej!“ a s myšlenkou, že se držíme nahoře, tak teď můžeme porážet každého. Musíme jít do každého zápasu s pokorou a poctivou prací zezadu, s tím, že si budeme jeden druhému pomáhat. Jenom tak můžeme dojít k nějakému úspěchu.