Hudler vymýšlel oslavu a o hattricku říká: "Věřím, že nebyl poslední"

Aleš Koňařík • 12.11.2002

V s e t í n – Pár rychlých přesmyků hokejkou, jemný bekhendový dloubák a puk končí za Lakosilovými zády. A vzápětí dorážka Kubošovy střely. Stadion vře, na led se po zámořském vzoru snáší kšiltovky, Jiří Hudler totiž právě vstřelil třetí gól do třinecké sítě. Spoluhráči vzápětí pozvedávají hokejky nad hlavy a hole jsou na konci ozdobeny rukavicemi. Novinka to ve vsetínských gólových oslavách. „Vymyslel jsem to dnes na tréninku a před zápasem na to vzpomenul ještě Martin Streit. Je to taková sranda pro lidi,“ povídal po nejlepším vsetínském zápase Jiří Hudler.

Duel s Třincem měl být soubojem dvou králů. Ten třinecký však zaostal jak za svým jménem, tak za postavením v soutěži. „Nemyslel jsem na to, že hraju proti Královi. Celý mančaft šel od začátku za vítězstvím a myšlenky takové věci šly úplně stranou,“ povídal spokojený vsetínský útočník. „Král a Pletka byli po Karjale utahaní, a když se jim nedaří, je to vidět na celém mužstvu. Navíc jsme dnes zahráli jako tým výborně, stříleli jsme branky. Myslím, že jsme byli po celý zápas lepší,“ přikyvoval Tomáš Demel.

Voje protivníka byly drzými vsetínským nájezdníky zadupány do prachu a samotný vůdce si hrdě vybojoval největší pocty. „Myslím, že víc šancí než já měli spoluhráči, jsme rádi na tři body,“ nechtěl Hudler nějak zveličovat své zásluhy na hladkém vítězství. Přesto jej první hattrick v seniorské soutěži nenechal chladným, po šťastném puku se ale sháněl marně. Nakonec jej oželel. „Věřím totiž, že to nebyl poslední hattrick,“ usmívala se vsetínská hvězda, která chystá spoluhráčům obligátní pohoštění. „Kvůli hattricku koupím „tatarák,“ jenže všichni budou naštvaní, protože ho jím pořád. Ale co mám dělat, chutná mi,“ šklebil se Hudler.

V minulém týdnu se spolu s úterními protihráči Králem a Pletkou zúčastnil náročné reprezentační akce na turnaji Karjala a před zápasem se vznášela lehká nejistota, zda opravdu nastoupí. Jenže to by jej museli držet v řetězech. Na ledě to vůbec nevypadalo na to, že Hudler před pár hodinami dorazil z Finska na Vsetín a zápas proměnil takřka v one-man-show. Co střídání, to nebezpečná střela, příhra, klička k potěše diváků. Ty v závěru pobavil žonglerským uměním ala Ronaldo, na led totiž z publika přiletěl kopací míč. Vyměnit hokejovou reprezentaci za fotbalovou ale nehodlá. „Možná bych zkusil, ale já nemůžu moc běhat. Asi bych chodil jen na přímé kopy.“

Kde v sobě bere subtilní centr stále tolik energie? „Na Vsetíně kvalitně trénujeme, máme od našich trenérů dobře připravený plán. Nechyběla nám ani motivace a já jsem věřil, že po přestávce prolomíme naše špatné domácí zápasy. Navíc, teď hrajeme ještě dvě utkání doma, bylo by krásné získat ještě nějaké body,“ plánuje si Hudler nejbližší program. „Sparta i Zlín jsou taháky pro lidi, chtěl bych, aby jich přišlo co nejvíc. Snad si to přečtou a bude jich plný zimák. Jsou naším dalším hráčem na ledě.“