Gardoň v pátek naposled

Tomáš Novosad • 29.01.2003

V s e t í n - Hostující hvězda prvního vsetínského útoku Radek Gardoň odehraje v pátek ve Znojmě s největší pravděpodobností poslední utkání v dresu Valachů. Podle původní dohody měl sice Gardoň odehrát 15 utkání, ale Kladnu se v poslední době příliš nedaří a tak se jeho tvořivý centr vrací po měsíci zpět do města oceli. Za Vsetín odehrál Gardoň výborné zápasy, ve kterých svou tvořivostí, umem a nápaditostí vždy zářil. Během několika tréninků se výborně sehrál s dvojící Kacíř - Demel a vytvořili spolu úderný první útok, který držel prapor Vsetína vždy vysoko.

Gardoň odehrál za Vsetín devět utkání (zápas se Znojmem bude jeho devátým), ve kterých si připsal 3 branky a 6 asistencí. Pro Vsetín objevil Gardoně trenér Jan Neliba, který sám na Kladně mnoho let působil za své hráčské kariéry. Neliba moc dobře věděl, co může od Gardoně čekat.

Sám Gardoň šel do Vsetína velmi rád. Kladno totiž v tu dobu suveréně vedlo 1. ligu, ale Gardoňovi se příliš nedařilo. Proto extraligovou "vsuvku" s radostí přivítal. Na Vsetíně se z něj během několik a zápasů stal elitní připrávač i střelec. Velmi dobře se spojil s družstvem a o to víc trápí vsetínské vedení jeho avizovaný odchod. "Dohoda je dohoda a my ji musíme dodržet. Možnost, že by k nám Gardoň přestoupil je myslím pasé," ukončil Jan Neliba na úterní tiskové konferenci debatu o možnostech, jak Gardoňe získat ještě do závěrečných bojů do play-off.

"Hledáme za něj náhradu. Tvořivého centra potřebujeme jako sůl," snažil se uklidnit vsetínské fanoušky Neliba. Možným Gardoňovým nástupcem by mohl být Martin Filip, hráč Havířova, o jehož služby má však zároveň zájem i prvoligový Hradec Králové, ke kterému Filipa váže citový vztah.