Duben ve Vsetíně: Posily ze Slovenska, otazník nad Stantienem a Kucharczykem

Aleš Koňařík • 01.05.2003

V s e t í n - Na posezónním hokejovém trhu se čile obchoduje a vsetínský klub nezůstává stranou. V dubnu došlo jak na změny v mužstvu, tak na trenérském postu. Vsetínské vedení loví posily především ve slovenských vodách, v jeho sítích již uvízlo několik zajímavých ryb. Ze Slovanu Bratislava přišel do sedmého celku extraligy křídelník Michal Hudec, ze Skalice pak na Valašsko míří zadák Martin Vyrúbalík.

Novou slovenskou akvizici Michala Hudce předchází pověst důrazného bojovníka, který rád vyhledává osobní souboje. Subtilní útočník (177 cm, 80 kg), který nasbíral v minulé sezóně ve Slovanu 106 trestných minut, má zkušenosti ze zámořské juniorské soutěže, kde nastupoval za Waterloo Blackhawks. V roce 1999 reprezentoval Slovensko na juniorském světovém šampionátu. Kromě krátkodobé štace ve druholigové Trnavě je Vsetín po jeho mateřském klubu teprve druhým angažmá.

Totéž platí i o dvaadvacetiletém obránci Martinu Vyrúbalíkovi, kterého nečeká lehká pozice v boji o místo ve vsetínské obraně. A to i přesto, že ze Vsetína přestoupil do ruského Nižněkamsku loni nejproduktivnější obránce klubu Patrik Luža. Pokud se však Vsetín bude i v příští sezóně pohubovat v místech zaručujících postup do play-off, není vyloučen Lužův návrat.

Do úspěšného konce se podařil dotáhnout i přestup zkušeného harcovníka Josefa Štrauba, po kterém Vsetín prahnul již v průběhu nedáno skončené sezóny.

Výčet dosavadních zisků s ztrát uzavírá trenérská rošáda, kdy Jana Nelibu, který po nezdařeném jednání s týmy z ruské superligy zamířil do Českých Budějovic, nahradil jihlavský Jiří Režnar.

Nejasná situace panuje okolo dvou vsetínských patriotů. S podpisem nového kontraktu váhá dosavadní kapitán Roman Stantien, výrazný zájem o nejlepšího vsetínského střelce Radima Kucharczyka projevuje finský Ilves Tampere. Kucharczyk má se na Vsetíně smlouvu ještě na jeden rok, na novou sezónu se zatím připravuje individuálně. V případě Jiřího Hudlera prozatím platí již dříve deklarovaná dohoda: pokud se Hudler v nadcházejícím přípravném kempu neprosadí do prvního týmu Detroitu Red Wings, bude opět hájit vsetínské barvy.