Dorostenci si brouzí zuby na Mladou Boleslav a Liberec

Michal Kubáň • 25.09.2008

V s e t í n - Páteční pokračování extraligy dorostu bude pro vsetínského diváka velice atraktivní. Do Vsetína totiž přijede Mladá Boleslav, která spolu s Vítkovicemi okupuje vrchol dorostenecké extraligy. V dresu Mladoboleslavských se představí i bývalý hráč Vsetína Filip Vrba. V sobotu si po dvou zápasové pauze najdou cestu na Vsetín Bílí Tygři z Liberce, kterým vyhořela šatna, a tak si na jeden víkend dali volno od zápasového kolotoče. Přesto Liberečtí nepoznali ještě hořkost porážky. Budou to právě svěřenci trenéra Jenáčka, kteří je připraví o cenný skalp?

Mladá Boleslav: 2. místo, 15 bodů, skóre 24:12

Počínaje víkendem se bude mít vsetínský hokejový fanoušek na co těšit. Na zimní stadion Na Lapači totiž přijíždí dorostenecký výběr z Mladé Boleslavi. Středočeši, ač se její seniorský tým drží u dna tabulky, tak v případě dorosteneckého kádru se jedná o pravý opak. Mladoboleslavští se s pěti výhrami spolu s Vítkovicemi přou o prvenství v dorostenecké extralize. Středočeši si tak hravě poradili s Šumperkem, Olomoucí, Jihlavou a Brnem. Ovšem na ambiciózní Hradec Králové nestačili v poměru 3:5.

V posledním utkání Mladoboleslavští rozstříleli Havlíčkův Brod 5:3. Přičemž tři branky a jednu asistenci zařídil nejproduktivnější hráč Mladé Boleslavi, útočník David Koudela, jenž s osmi body patří na 9. příčku v produktivitě moravské skupiny. O jeden bod méně má jeho dvorní spoluhráč Tomáš Hyka. Definitivní brankářskou jedničkou je Roman Will, který si drží průměr 2,00 branky na zápas. Velmi pikantní příchuť bude mít páteční zápas pro Filipa Vrbu, který právě minulý rok odešel ze Vsetína do Mladé Boleslavi spolu se svým bratrem.

Očima Davida Klimka:
„Čekají nás velmi těžké zápasy. Mladá Boleslav je na tom letos velmi dobře, jak jsem slyšel od kamarádů z jiných týmů. Mně osobně se hraje nejlépe doma, protože tady na to jsem zvyklý a mnohem jistější než venku. Navíc když přijde dost lidí a fanoušků nás podpořit, hraje se o 100% lépe než venku, kde fandí fanoušci soupeřů! Takže doufám, že lidé a fanoušci budou chodit na naše zápasy a podpoří nás!“

Liberec: 6. místo, 12 bodů, skóre 17:3

Dvou zápasový skluz mají dorostenci Liberce oproti svým soupeřům. Předminulý víkend jim vyhořela šatna a právě zápasy s Havlíčkovým Brodem a Hradcem Králové musely být odloženy. Přesto nemusí být herní půst na Tygrech z Liberce znát, neboť si letos vedou nadmíru dobře. Ze čtyř odehraných zápasů vyhráli všechny, přičemž již v prvním kole uštědřili debakl Olomouci 7:0. V posledních zápase před neplánovanou pauzou si vyskočili na Jihlavu, kterou s přehledem porazili 6:1. Přesně jedenáct příček dělí vsetínské od Severočechů. S dvanácti body totiž Liberec obsazuje šestou příčku společné tabulky. Vsetín má přesně o polovinu méně bodů a spolu s Olomoucí a Hradcem Králové bojují o 16. až 18. místo.

Liberečtí předvádějí výbornou kolektivní hru, o čemž svědčí i pohled do statistik.Nejproduktivnějším hráčem Liberce je Tomáš Fillipi, který s pěti body vede kanadské bodování týmu. Na druhém místě pak Patrik Maďar se třemi brankami. Jednoznačnou jistotou v brance Libereckých je Jakub Jelínek, který s úspěšností 94, 83% a s průměrem 1,00 branky na zápas patří na třetí příčku v hodnocení brankářů. Uvidíme, jak se mu v sobotu bude dařit proti bojovných Valachům, kteří v posledním kole porazili pražskou Slavii 5:2.

Očima Davida Klimka:
„Co se týče Liberce, tak proti nim to lehké nebylo nikdy. Nicméně hrajeme doma a to je plus pro nás, takže se určitě budeme snažit vyhrát. Když budeme hrát jako na Slávii a dáme do toho maximum, můžeme vyhrát, což všichni určitě moc chceme!“

Sestavy v minulém kole:

Vsetín:Sovjak (Belák) - Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Mlýnek, Tyralík, Studený, Synek, Ondra, Daněk, Kitzberger, Krucký, Kubát, Horehleď, Podešva, Slováček, Djorič, Kajaba, Gromus

Mladá Boleslav: Will – Kuryl, Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Mozík, Čáp, Chalupa – Brandejský, Škorík, Půlpán, Štěpánek, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Süser, Koudela, Hyka, Bičiště

Liberec: Jelínek - Jánošík, Dám, Říha, Bartejs, Čechura, Rohal, Bednárik - FIlippi, Vlach, Psota - Kokuba, Maďar, Miškovský - Schutz, Bittner, Morong - Urban, Šetka.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov